"П’ятьма реактивними снарядами ми знищили ворожий "Град" на відстані 18 кілометрів", — історія бійця Закарпатської 128-ї бригади

Воїни 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади п’ятьма реактивними снарядами знищили російський “Град” на відстані 18 кілометрів. Про це на сторінці 128-ї ОГШБр розповів Віктор, військовослужбовець реактивного артилерійського дивізіону.

«П’ятьма реактивними снарядами ми знищили ворожий «Град» на відстані 18 кілометрів»

“У 128 гірсько-штурмовій бригаді служу рік, потрапив сюди одразу після закінчення військового навчального закладу. Минулого року пройшов зону ООС, там реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) не застосовувалися. А з вторгненням Росії в кінці лютого цього року ми почали використовувати їх на повну.

Працюємо на БМ-21 «Град», бойові виїзди практично щодня, буває й по кілька. Стріляємо ефективно, недавно, наприклад, знищили російську систему «Град».
Ми виїхали на позицію, маючи одну ціль, і тут нас обстріляв із «Града» ворог – випустив 10 реактивних снарядів, які лягли поруч без наслідків. Нам поміняли ціль, ми моментально переорієнтували
гармату й випустили по росіянах 5 снарядів.

Вийшла така собі перестрілка. Наші снаряди влучили точно в ціль, є відео з дрона. Результат – їхня РСЗВ, яка стояла від нас на відстані 18 кілометрів, знищена.
Також підірвали склади з боєприпасами, відпрацювали координати від розвідки – гарний був феєрверк.
«Гради» – площинна, а не високоточна зброя. Вона накриває снарядами площу, і чим більша відстань, тим більша розсіюваність снарядів. В одиночну ціль із «Града» влучити важко, але ми влучили 5 снарядами.

Колектив у нас – «збірна» з різних регіонів України: Вінниччини, Закарпаття, Рівненщини, Києва, Запоріжжя…
Хлопці до війни були необстріляними, але на бойові дії реагують нормально. Кожен знає, що йому робити, що від нього залежить.

Я сам із Вінниччини, вдома чекають батьки й дівчина. Обов’язково повернуся до них після війни, у тому, що ми переможемо, немає жодних сумнівів”, – йдеться в дописі.

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу: