П'ятеро закарпатців відповідатимуть за вилов червонокнижної риби

13 квітня під час здійснення рибоохоронного рейду державні інспектори Закарпатського рибоохоронного патруля задокументували грубе порушення Правил любительського і спортивного рибальства.

Близько 23 години рейдова група викрила п’ятьох громадян, які здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову – острогою. Інцидент стався на р. Визниця, поблизу с.Кольчино Мукачівського району, саме в той період, коли риба зайшла на нерест.

На місце виявленого факту порушення природоохоронного законодавства рибпатрульними за номером екстреної служби 102 було викликано патрульних Мукачівського РВП Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області.

Лише одному порушнику вдалося завдати шкоди рибному господарству – виловити на нерестилищі три екземпляри підуста звичайного, який відповідно до наказу Міндовкілля від 19.01.2021 №29 «Про затвердження переліків видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ), та видів тварин, що виключені з Червоної книги України (тваринний світ)»,занесений до Червоної книги України.

На чотирьох осіб оформлено адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП та на одну особу складено протокол за статтею 90 КУпАП (погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України).

Матеріали справи готуються до суду для притягнення порушників до відповідальності.

У зв’язку з періодом нересту в Україні наразі діє заборона на вилов риби у місцях, що не визначені як такі, де вилов дозволено. В Управлінні Держрибагентства у Закарпатській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (098) 585-61-64. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Відправ другу:
Залишіть коментар