Путін готує новий наступ влітку - The Daily Beast

Війна в Україні зникає із заголовків світових ЗМІ, однак наступ Путіна на Україну триває, пише американське видання The Daily Beast.
Путін
Протягом травня на Донбасі спостерігають нарощування бойової активності та чисельності російських військових і найманців. Президент Петро Порошенко прямо заявляє, що Україна має докази порушень Мінських угод з боку бойовиків, водночас українська армія дотримується перемир’я. Це підтверджують і наглядачі ОБСЄ, яким сепаратисти заважають здійснювати моніторингову місію – влаштовують обстріли та чинять перешкоди у пересування машин організації.

Видання стверджує: щодня з’являються нові докази того, що “Мінські угоди – це лише клаптик паперу”.

Наглядачів ОБСЄ сильно турбує не лише кількість техніки у сепаратистів, а і їхня якість. Зокрема, наявний у бойовиків комплекс “Стріла-10” дозволяє збиват вертоліти, і російська армія використовує його у своїх військових конвоях. Водночас автор статті зазначає, що мобілізувати таку техніку могла тільки Москва, яка використовує так зване перемир’я, аби навчати та озброювати бойовиків. І нагадує, що “Росія просто так шаблею на розмахує”. Не викликають довіри і самі лідери бойовиків, які не лише категорично проти бути в складі України, а і закликають інші регіони до проведення так званих референдумів.

Візит Керрі до Москви також виглядає суперечливо, і Вашингтон, можливо, дав Путіну зрозуміти, що діятиме пасивно в разі ескалації конфлікту.

Відправ другу:
Залишіть коментар