Прості секрети здоров'я зубів

Основа здоров’я та краси зубів — це правильний догляд і дотримання простих правил, які подарують вам гарну посмішку на все життя.
Зуби
Дотримання гігієни порожнини рота — це одне з важливих, але не перших, правил здорових зубів. Перший секрет здорових зубів — правильне харчування, що закладає основу краси наших зубів. Якщо організм відчуває нестачу кальцію та фтору, це неодмінно вплине на здоров’я зубів, адже зуби — це кістки, а основу зубної тканини становить якраз кальцій. Слід пам’ятати, що кальцій засвоюється тільки разом з вітаміном D. Джерела вітаміну D — їжа або ультрафіолет, під дією якого вітамін D самостійно синтезується організмом.

джерелами вітаміну D є: вершкове масло, м’ясо птиці, телятина, яйця.
щоб організм не відчував браку в кальції, ваш раціон повинен містити наступні продукти: сир, сметана, кефір, шпинат, біле насіння кунжуту, насіння маку, броколі, сушений інжир.
фтор містять: риба, хліб грубого помелу, чорний чай.
Які продукти корисні для наших зубів?

1. Чай і кава. Випиваючи щодня чашку чорного чаю, ви зміцнюєте зубну емаль. Крім цього, чорний чай регулює кислотно-лужний баланс у роті, що також важливо для здоров’я зубів. Що стосується кави, то вона знищує небезпечні мікроорганізми в ротовій порожнині, в тому числі й збудника карієсу.

2. Гіркий шоколад. Какао-боби містять речовини, що перешкоджають розмноженню бактерій. Якщо шоколад містить деяку кількість цукру, то його негативна дія також нейтралізується.

3. Гострі страви. Гострі страви збільшують слиновиділення, а слина містить природні ферменти, що знищують небезпечні для зубів бактерії.

Тепер поговоримо про те, які речовини руйнують зубну емаль і викликають захворювання зубів. Це — кислоти та цукри. Нерозбавлені фруктові соки містять високу концентрацію кислот, які роз’їдають емаль. Небезпеку становлять і солодкі газовані напої, що містять велику кількість цукру, який є основною їжею бактерій, що викликають карієс. Деякі з мікроорганізмів (стафілококи та стрептококи), що живуть в порожнині рота, утворюють зубний наліт. Цукор, що потрапляє в порожнину рота, обробляється цими бактеріями, перетворюючись на кислоти. А ці кислоти розчиняють зубну емаль. Теж стосується і солодких смоктальних цукерок і солодких жувальних гумок. Вся солодка їжа, що здатна прилипати до зубів, і є основним джерелом стоматологічних захворювань.

Здатні руйнувати зубну емаль і викликати захворювання ясен не тільки деякі продукти, а й така погана звичка як паління. Паління — один із головних ворогів здоров’я зубів. Гарячий тютюновий дим призводить до появи мікротріщин емалі. Тютюновий дьоготь, що міститься в тютюновому димі, забарвлює зуби, створюючи темний наліт. Зрозуміло, можна знову і знову вибілювати зуби, застосовуючи як професійне відбілювання, так і спеціальні зубні пасти. Але ця процедура має значний мінус — вона призводить до витончення зубної емалі. І з кожним разом повернути білизну зубів буде все складніше.

Відмовившись від паління, ви не тільки зможете відновити своє здоров’я, а й зберегти зуби: адже відомо, що до 60 років 40% курців залишаються без зубів.

Щоб якомога довше зберегти здоров’я зубів, слід не забувати і про правильний догляд. Щоб позбутися від бактеріального нальоту та залишків їжі на зубах, зазвичай рекомендують використовувати зубну пасту. Також традиційно вважається, що зубна паста ефективно запобігає розвитку карієсу. Проте раніше вченими вже було доведено, що жодна зубна паста в світі не захищає від карієсу.

Існує цілий перелік очищувальних і зміцнювальних засобів, якими можна замінити зубну пасту: біла глина, лимонний сік з содою, сухе молоко, прополіс і т.д. Більш докладно про ці і подібні засобах читайте у статті «Чи потрібна нашим зубам зубна паста?».

І наостанок розповімо про такий корисний засіб для підтримки здоров’я зубів і ясен, як олія чайного дерева. Досить змочити чисту зубну щітку та капнути на щетину кілька крапель цієї олії. Також можна нанести кілька крапель олії на зубну нитку. Почистіть зуби, після чого ватним тампоном нанесіть трохи олії на корені зубів. Особливо корисно застосовувати олію чайного дерева при пародонтозі: олія зупинить подальший розвиток інфекції та зменшить чутливість зубів до холоду та тепла.

Відправ другу:
Залишіть коментар