Профільна комісія обговорила порядком надання одноразової допомоги важкохворим краянам

Відбулося засідання постійної комісії Закарпатської облради з питань праці, зайнятості та соцзахисту населення під головуванням Михайла Софілканича.
Закарпатська ода
У ході роботи розглянуто матеріали, які вносяться на розгляд третього пленарного засідання другої сесії облради, зокрема внесення змін і доповнень до Програми «Турбота» щодо посилення соцзахисту громадян на 2016-2018 роки тощо.
Найперше члени комісії обговорили питання про Порядок надання одноразової матеріальної допомоги важкохворим громадянам на лікування, протезування, придбання імплантатів, проведення оперативних втручань, у т.ч. й за межами України в рамках Програми «Турбота». Дискусія була конструктивною. Оскільки йдеться про чималі суми, то депутати вносили слушні пропозиції щодо ефективного механізму, який допоможе контролювати їх використанням за призначенням.

У підсумку зійшлися на тому, що рішення про доцільність призначення одноразової матеріальної допомоги приймає комісія департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації на підставі таких документів:
– особисте звернення хворого або його батьків (офіційних представників) на адресу голів обласної ради або облдержадміністрації;
– ксерокопію документу, що засвідчує особу заявника та адресу його місця проживання;
– ксерокопію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
– ксерокопію одного з документів: пенсійного посвідчення, посвідчення інваліда, ветерана війни чи праці, інше посвідчення, що встановлює його статус (за наявності).
– довідку про стан здоров’я та необхідність лікування громадянина;
– акт обстеження матеріальних умов проживання заявника;
– довідку про банківські реквізити заявника;
– інші документи, що можуть підтверджувати необхідність надання одноразової матеріальної допомоги (виписки, заключення тощо, у тому числі висновок головного спеціаліста відповідного профілю МОЗ у разі необхідності лікування за кордоном).

Постійна комісія облради з питань праці, зайнятості та соцзахисту населення погоджує це рішення та рекомендує голові облради або голові ОДА доручити департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації виплатити кошти. Наголошувалось, що у заяві претендента на ці кошти має бути чітко прописано, що він зобов’язується подати звіт про використані грошові кошти або до подання звіту зобов’язується повернути суму, що залишилася невикористаною.

Не менш активно обговорили члени комісії й іншу пропоновану зміну згаданої Програми, яка стосується фінансової підтримки громадських організацій інвалідів та ветеранів. У новій редакції, за пропозицією голови Закарпатської облради Михайла Рівіса, рекомендується фінансово підтримати громадські організації інвалідів та ветеранів, політичних в’язнів і репресованих, інших організацій та об’єднань, що сприяють вирішенню соціально-важливих проблем інвалідів та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З цього питання думки членів постійної комісії розійшлися. Одні наголошували, що депутати зобов’язані забезпечити інтереси і потреби цих організацій, інші – що за світовою практикою гроші необхідно виділяти під конкретний план заходів. Як виняток – громадські організацій учасників АТО, які сьогодні захищають ціною власного життя територіальну цілісність України у тяжкій війні і наш обов’язок підтримувати їх всебічно. «Ми повинні відходити від успадкованої радянської моделі та наближатись до європейської, позаяк прагнемо євроінтегруватись», – зазначали окремі депутати.

Після тривалої дискусії, депутати цю зміну не підтримали і вирішили зустрітись з головою облради щодо обговорення спірних питань.

Було також розглянуто матеріали та листи, які надійшли на адресу профільної комісії.
– Ми найперше повинні забезпечити виконання законодавства, зокрема бюджетного кодексу України, щодо надання пільг і гарантій, інших видів соціальної підтримки для ветеранських організацій. Зрештою маємо перед цими людьми моральну відповідальність за їх спокій і благополуччя, – наголосив Михайло Рівіс. Та висловив сподівання, що ветерани не будуть забуті і в розмовах про них буде менше політики, а більше турботи, бо в цьому наша вдячність за мирне небо над головою.

Прес-служба Закарпатської облради

Відправ другу:
Залишіть коментар