Проблема надумана: Верховна Рада не розглядатиме законопроєкти про доступне розмитнення авто

На засіданні Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики було прийнято рішення найближчим часом не буде розглядати наявні законопроєкти про доступне розмитнення авто.

Міністерство фінансів чітко заявили, що проти зменшення податків при розмитненні. Свою позицію аргументували тим, що це призведе до зменшення доходів бюджету, а наступного року треба виплачувати гроші для незаможних верств населення, постраждалих від COVID-19.

Також в Мінфін заявили, що проблема нерозмитнених “євроблях” є надуманою, оскільки за останні два роки їх ввезено в Україну всього 30 тисяч одиниць.

Ще однією проблемою з розмитнення “євроблях” є відсутність у їх користувачів документів на авто, які потрібно подавати під час розмитненні.

За словами співавтора законопроєкту Мар’яна Заблоцького, проєкт про доступне розмитнення направлений не стільки на розв’язання проблеми нерозмитнених машин в Україні, скільки на зменшення вартості вживаних авто.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запропонував парламентарям долучитись до створення нового законопроєкту про доступне розмитнення авто і погодити його з Мінфіном.

Додамо, що наразі на розгляді у Верховній Раді перебуває три законопроєкти щодо доступного розмитнення.

Зараз ставки розмитнення складені таким чином, що легалізація вживаного автомобіля у деяких випадках сягає 250-650% від його митної вартості.

Відправ другу:
Залишіть коментар