Про закарпатське Солотвино – очима англійського фотографа (фоторепортаж)

Англійська фотограф Кирило Кулецький (Kirill Kuletski) відвідав соляні шахти в українському селищі Солотвино, де протягом 40 років був підземний санаторій для астматиків.

 

Сольові рудники в Солотвині були відкриті ще в XVIII столітті, в 1970-х на їх базі відкрили Українську алергологічну лікарню.

 

Крім шахт, в Солотвині розташовані карстові соляні озера, вміст солі в яких вищий ніж у Мертвому морі.

Альтернативна терапія, використовувана в Солотвині для лікування астми та інших респіраторних захворювань, відома як спелеотерапія.

Спелеотерапія була відкрита в Польщі у 1950-х роках, коли лікарі помітили, що шахтарі в соляних шахтах рідко хворіли на туберкульоз.

Просочене сіллю повітря соляних шахт допомагає вивести мокроту з легких і вбити мікроорганізми, що викликають інфекції дихальних шляхів.

У повітрі соляних тунелів міститься в десятки разів менше мікроорганізмів, ніж у повітрі звичайної операційної.
Крім захворювань органів дихання, насичене солоне повітря допомагає боротися з різними захворюваннями шкіри і наслідками опікової хвороби.
Клініка в селищі Солотвино розташовувалася в тунелях на глибині 300 метрів від поверхні землі. Температура тут цілий рік тримається на одному і тому ж рівні – 22 ° C.
Солотвинська лікарня була найбільшою у світі установою, що використовувала спелеотерапію як основний метод лікування та оздоровлення після хвороб органів дихання..
Щороку в солотвинських соляних шахтах проходили лікування від 300 до 500 осіб – щоб потрапити в клініку, часто доводилося записуватися в лист очікування.
Звичайний час перебування в клініці становив 24 дні. Пацієнти не весь час проводили під землею, для сеансів терапії вони спускалися вниз на ліфті.
Під час лікувальних сеансів пацієнти лежали на ліжках, які розставлені у вирізаних в скелі нішах і висвітлені люменесцентнимі лампами. Їм дозволялося розмовляти один з одним або читати.
Крім лікувальних кабінетів, в підземному корпусі розташовувалися кімната відпочинку і бібліотека.
Видобуток солі в Солотвині припинили на початку 2000-х через різкий підйом підземних вод. Відділення спелеотерапії закрили в 2008 році після прориву води у вентиляційний ствол.

 

Відправ другу:
Залишіть коментар