Причини та наслідки відставки Петрова: яка фракція залишиться в опозиції?

Вчора, 28 жовтня відбулася сесія Закарпатської обласної ради, і пройшла вона у дещо незвичному форматі.

Буквально за 30 хвилин до початку засідання, тоді ще голова ради Олексій Петров переніс сесію на 25 листопада. Об 11:00 годині депутати, які зібралися в залі, вирішили проводити засідання самостійно, таке рішення підтримали 36-ма голосами “За”. Тоді ж обрали і тимчасового головуючого Володимира Чубірка, пише Mukachevo.net.

У той же час, під стінами облради зібрався чималий мітинг, на який вийшли працівники медзакладів, бібліотек, закладів культури, афганців та ветеранів АТО з вимогою відставки голови облради та невинесення на сесію рішень щодо “ліквідації медичних закладів” області.

Депутати прийняли до відома вимоги обурених людей та зняли з порядку денного резонансні питання, а також розпочали процедуру відкликання голови Закарпатської облради з посади. У висновку відбулася таємна процедура голосування, у результаті якої 35-ма голосами “За” Олексія Петрова було відправлено у відставку.

Чому ж відбулося переформатування депутатського корпусу в облраді?

Як зазначають співрозмовники у політичних колах області, основною причиною такого розвитку подій була поведінка одіозного Миколи Тищенка, який в силу своїх емоцій, так і не зміг стати командним гравцем Закарпаття. Саме Закарпаття та його мешканців, а не однієї політичної сили.

Призначений Тищенко дуже хотів одноосібно контролювати всі процеси в області. А зробити це зі столичним мажорним менталітетом малореалістично.

У той же час, Олексій Петров хоч і зумів частково “влитися” у закарпатське середовище, не зміг протистояти впливу на себе Тищенка, за що і поплатився посадою.

Що ж буде далі? Хоча Тищенко з Петровим розкидуються гучними закликами про вчорашню сесію, намагаються переконати офіс президента у необхідності оголошення війни проти депутатів закарпатської обласної ради, такий розвиток подій практично дорівнює нулю.

Офісу президента, по великому рахунку, не має значення, хто є головою обласної ради чи куратором області від “Слуг народу”, вони, скоріш за все, відкличуть з цієї посади “Колю” і виведуть його в тінь, адже його поведінка здіймає забагато хвиль у ЗМІ. Він несе репутаційні втрати для провладної партії.

Так само не має судової перспективи скасування рішення ради відставки Олексія Петрова – важко через суд скасовувати політичні рішення колегіального органу. А з цього випливає, що генерал Петров просто не зумів вчасно зорієнтуватися у політичному полі і довірився закликам Тищенка, чим втратив можливість продовжувати політичну діяльність на Закарпатті, яку так старанно вибудовував протягом двох років.

Продовження сесії у наступний четвер обіцяє бути цікавим, адже до зали мають повернутися і фракція КМКС, і Слуги народу, які не проти долучитися до командної роботи щодо розвитку області та закарпатців.

Єдине незрозуміло, що будуть робити депутати з фракції “За майбутнє” на чолі з Олександром Ледидою та Василем Іванчом, які теж сильно “увірували” у “Колю” та свої посади.

Посади та вплив мають здатність швидко нівелюватися, а з ними і усі, як кажуть у кулуарах верховної ради, “плюшки”. Кінець кінцем у Закарпатській обласній раді повинна бути і опозиція. Така роль, мабуть, і відведена фрації За майбутнє.

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано 7 коментарі (-ів)
  1. Я був на мітингу 28.10 як ліквідатор аваріі на ЧАЕС,щоб відстоювати Закарпатський військовий госпіталь й багато зняв відео,однак не можу опублікувати щоб мешканці Закарпаття знали правду в фейсбуці.28.10 яорнобильці,афганці та учасники АТо не віддадуть реабілітаційний центр-Закарпатський обласний госпіталь ветеранів війни ні кому.Й не зрозуміло,чому раніше на 15 днів видавались путівки а зараз на 7-10.Хто заблокував фейсбук що не можливо скинути відео як на Закарпатті проходив тарифний майдан по транспортуванні газу а зараз “віджаття” госпіталю ветеранів війни в тім числі !

  2. Хотів би відмітити щой найорганізованіші були й найсичельніші афганці 28.10. Також історія начого не вчить,коли Прем”єр Міністр Украіни Тигипко намагався в 2010 році скасувати пільги для інвалідів Чорнобиля,де вийшли інваліди й захистили своі пільги.Тому якщо таке повториться знову вийдуть всі афганці,чорнобольці та учасники АТО Закарпатськоі області під стіни Закарпатськоі обларади й захистять знову обласний госпіталь ветеранів війни від МАРОДЕРІВ !

  3. Ходить інформація,що Тищенко приізджав щоб отримати в подарок 28.10 Закарпатський обласни й оспіталь ветеранів війни,так як він знаходиться в самому центрі м.Ужгород по вул.Л.Толстого 13.Підтвердженням тому є те що голова Закарпатськоі облради Петров відвідав на передодні госпіталь й возмущався що там малі кімнатки й клопи й т.д. тому й необхідно його із центра,де надзвичайно дорога земля перенести на БАМ (острів ВАЛААМ ),де також не добудовано й не хватає 10 000 000 гривень початково. Но не мародери ?

  4. Куди скинути відео,які були відзняті 28.10. мітингу під стінами Закарпатськоі облради щоб не було винесено рішення на черговій сесіі депутатів Закарпатськоі обласноі ради по “віджаттю” обласногогоспіталю ветеранів війни.?

  5. Закарпастький обласний госпіталь ветеранів війни потрібно фінансувати на державному рівні в період агресіі Росіі й окремою статтею й призначити наглядову раду з чорнобильців,афганців та учасників АТО !Всі госпіталів ветеранів війни потрібно об”єднати й фанасувати на рівні депутатів ВР Украіни !

  6. Забезпечити й захистити від мародерів Закарпатський обласний госпіталь.Геть брудні руки,барижні руки від обласного госпіталя ветеранів війни ! Слава Украіні !

  7. Відомо що бариги на цьому не зупиняться й знову невдовзі захотять “віджати ” Закарптський обласний госпіталь ! Однак чорнобильці,афганці та учасники АТО налаштовані рішуче щоб захистити госпіталь від чергових зазіхань бариг. Тому зріє питання про ініціювання перобрання депутатів Закарпатськоі облради достроково ! Ми чорнобольці,афганці й учасники АТО на завжди до смерті й госпіталь ветеранів війни.А депутати обласноі ради ТИМЧАСОВО.Ми ім налади мандат довіри діяти від імені нас й для нас й за нас,захищати наші інтереси як надаємо доручення адвокатам на суді,якщо не захищають скасовуємо доручення.Так й в данім випадку.Дострокові вибори депутатів Закарпатськоі облради за ПОРУШЕННЯ ПРИСЯГИ !