Президент нагородив мільярдера-вихідця із Закарпаття орденом Ярослава Мудрого


Президент Володимир Зеленський нагородив уродженця Закарпаття, бізнесмена і промисловця, мільярдера, почесного генерального консула України в Угорщині Шандора Рота (Алекса Ровта) з нагоди Дня Незалежності України орденом Ярослава Мудрого 4-го ступеня.

Як йдеться на сайті Президента, нагороду вручено «за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України, розвиток міждержавного співробітництва, плідну громадську діяльність».

У 2016 Алекс Ровт вже був нагороджений орденом Ярослава Мудрого V ступеня — за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, популяризацію її історичної спадщини і сучасних надбань та з нагоди 25-ї річниці незалежності України.

Щойно 1 липня 2019 року в угорському місті Сегед відбулося відкриття почесного Генерального консульства України. Посол України в Будапешті Любов Непоп тоді “вручила консульський патент почесному генеральному консулу Шандору Ровту”.

Алекс Ровт – українсько-американський підприємець єврейського походження. Народився в місті Мукачеві в сім’ї службовця. У 1959 році пішов у перший клас середньої школи № 1, а з 1965 року навчався в середній школі № 5, яку закінчив на відмінно. Вступив до Львівського торгово-економічного інституту, який закінчив у 1973 році і переїхав до Угорщини на постійне місце проживання. З посади різнороба у магазині пройшов шлях до начальника головного управління збуту плодово-овочевої продукції Угорщини.

У 1985 році емігрував з Угорщини до США, де проживає і нині. Деякий час працював у фірмі «Мілмард», у ювелірній фірмі, потім відкрив власний ресторан. Нині він — президент компанії «IBE Trade Corp» у Нью-Йорку з виробництва й реалізації мінеральних добрив.

Мільярдер, один з найбагатших людей світу за рейтингом Forbes.

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано 2 коментарі (-ів)
  1. Цікаво за,які такі заслуги? Що ненадає футбольне поле ТОВ “Термал Стар” в селі Нижнє Солотвино сільській команді футбольному клубу “Деренівка” Нижнє Солотвино для проведення домашніх ігор Чемпіонату Ужгородськорго району, поки сільське футбольне поле знаходиться на реконструкції? Відповівши, як нам стало відомо від дитектора ТОВ “Термал-Стар” Анталовського за футбольне поле треба платити. Після цих слів прошу депутатів Руськокомарівської сільської ради підняти всі процентні ставки, ТОВ “Термал-Стар”, які лише можна до максімума.