Порошенко і мінімум 10 президентів зберуться без Путіна 7 травня

У відзначенні 70-річчя завершення Другої світової війни 7 травня у Гданську візьмуть участь президенти щонайменше 12-ти країн, зокрема й Президент України Петро Порошенко.
Порошенко
Про це інформує польський телеканал tvn24, передає кореспондент Укрінформу.
«Відомо, що разом із президентом Броніславом Коморовським і представниками уряду 7 травня на Вестерплатте (півострів у Гданську, який вважається символом початку війни – ред.) з’являться усі президенти країн Центрально-Східної Європи: Словаччини, Чехії, Литви, Латвії, Естонії, Угорщини, Румунії, Болгарії, Хорватії, Словенії, а також що є найважливішим у нинішній ситуації в Європі – України»,- підкреслює телеканал.
Крім того, можливість приїзду розглядає президент Франції Франсуа Олланд, а також хтось із членів британської королівської родини.

Цього дня політики поряд із всесвітньо відомими історикам візьмуть участь в дискусії щодо наслідків Другої світової війни для Європи та світу. Під час неї виступлять, зокрема, відомий польський політик, колишній в’язень Освенціма Владислав Бартошевський, а також британський історик Норман Дейвіс.

Головні урочистості на Вестерплатте відбудуться опівночі з 7 на 8 травня, коли гітлерівська Німеччина напала на Польщу.
Телеканал звертає увагу, що на відзначення завершення Другої світової війни до Москви 9 травня, ймовірно, не приїде жоден із лідерів європейських країн.
Нагадаємо, оголошення Польщею намірів провести свої заходи з відзначення 70-річчя завершення війни викликало реакцію у Москві. Російські лідери з цього приводу зауважили, що в Європі, і, зокрема, Польщі, триває процес викривлення і переписування історії заради власних політичних інтересів.

Відправ другу:
Залишіть коментар