Попри карантин: на Закарпатті відбувся неформальний фестиваль "Шипіт"


Традиційно з 1 по 7 липня на галявині вище водоспаду Шипіт відбувся неформальний фестиваль, на який щороку збирається до 5-ти тисяч людей з усього світу.

Цього разу, через пандемію коронавірусу, відома галявина була майже порожньою. Утім 7-метрову ватру в ніч на Івана Купала таки запалили, повідомляє Мукачево.нет.

Вперше за багато років на “Шипіт” не приїхали гості із-за кордону. Багато українців також вирішили відкласти поїздку через карантинні обмеження та складності з добиранням. Ті, що таки приїхали, в основному, “тусувалися” з рідними та близькими друзями.

Єдиний масовий захід відбувся в ніч на Івана Купала, коли розпалили ватру. Але і він зібрав не так багато людей, як у минулі роки. Більшість з учасників приїхало саме на це дійство.

Сам фест був започатковано у 1993 році спільнотою хіпі, яких переслідували за часів “радянського союзу”. Його “батько” Чарлі з Ужгорода за 28 років не пропустив жодного з них.

Наразі фест відвідують представники різних сучасних субкультур – але головне правило для всіх – не залишати після себе сміття. Це правило діє вже кілька років, а його порушників суворо карають. (Це, звісно, жарт, але з такими людьми просто не розмовляють…)

“Карантин карантином, але Шипіт все ж відбувся. Поляну Свободи не подолати!”, – зазначив Тарас Волошин, світлини якого ви можете побачити.

“Людей було значно менше, ніж торік. Може, це й на краще. Але от що не змінилося – так це атмосфера добра, радості і позитиву, яку на Шипоті створюють неймовірні люди”, – каже Тарас.

На жаль, цього року фестиваль затьмарений сумною новиною – раптово помер відомий хіпі Борода, який мешкав тут вже кілька років і був прикладом для багатьох, місцевим гуру, який наставляв молодь не матюкатися і більше спілкуватися з природою, яку ми ще не втратили.

Відправ другу:
Залишіть коментар