Понад 16 тисяч першокласників пішли в школу на Закарпатті

170 000 учнів розпочали сьогодні, 1 вересня, новий навчальний рік на Закарпатті. Із них 16 144 — першокласники. Про це Суспільному повідомила директорка департаменту освіти й науки ОДА Мар’яна Марусинець.

Лінійка тільки для першокласників

У зв’язку з карантином у деяких школах лінійку до Дня знань організували тільки для наймолодших, — повідомила, зокрема, директорка Ужгородської ЗОШ №12 Ярина Харіна. “У нашій державі діє адаптивний карантин. 26 серпня вийшла постанова головного санітарного лікаря про дотримання протиепідемічних заходів. Тому ми прийняли таке рішення, що лінійка тільки для першокласників буде дуже коротенька. А перший урок для одинадцятикласників приурочений 30-й річниці Незалежності України”, — каже директорка закладу.

Цьогоріч у школу до перших класів зарахували 81 дитину. Марія Ільницька, яка привела онучку Іванку, каже: “В мене вже чотири внуки пішли у перший клас. 40 років тому я привела в школу свою дочку. Сподіваюсь, доживу, буду на випускному вечорі внучки, яка сьогодні пішла в перший клас”.

Квести, екскурсії, вікторини

“Колективи шкіл самі обирали формат проведення свята, і навіть якщо проводили лінійки, то від вітальних промов відмовилися, віддаючи перевагу виступам учнів”, — повідомила прессекретарки Ужгородської міськради Алла Кохан. “У кількох школах традиційні лінійки замінили на радіолінійки, театралізоване свято, музичне вітання, посвяту в першокласники, квест-гру, годину спілкування, ознайомчу екскурсію, вікторини та спортивні ігри, фоточелендж”.

Замість квітів вчителям — гроші на благодійність

У школі №12 батьки не купували квіти вчителям, а перерахували гроші для лікування 12-річного ужгородця Єгора Сипавки, в якого медики діагностували онкозахворювання — Саркому Юінга.

У ЗОШ №20 — ліцеї «Лідер» збирали гроші для 2-річного Павлика Мотички, який потребує лікування від спінально-м’язової атрофії.

Відправ другу:
Залишіть коментар