Помилка на 2 млн: закарпатські митники затримали закарпатця з фальшивими документами


На КПП “Тиса” митники спільно з робочою групою Департаменту протидії митним правопорушенням та контрабанді Держмитслужби виявили в авто українця фальшиві документи на імпортний товар, ціна якого була занижена на 1 950 035,75 грн. Про це повідомила речниця Закарпатської митниці Вікторія Сенгетовська.

“Водій мукачівської фірми заїхав на митний пост “Тиса” на вантажному автомобілі з напівпричепом марки «KRONE» ще два тижні тому. До митного контролю подав товаросупровідні документи, згідно яких через митний кордон України переміщувався товар — “промислове обладнання-теплообмінники в частково розібраному стані” загальною вартістю 391405,00 Євро, що згідно курсу НБУ складало 13 млн грн”, — розповіла речниця.

Відправником товару та продавцем товару зазначалося іноземне підприємство, а одержувачем та покупцем — українське підприємство в Одесі.

“Під час проведення митного контролю, — сказала заступниця начальника управління забезпечення протидії митним правопорушенням Закарпатської митниці Держмитслужби Вікторія Гелле, — в папці водія вантажівки, серед інших документів були виявлені експортні декларації митних органів Італії, згідно яких товар експортований з території Євросоюзу за ціною 450 000,00 Євро, що згідно курсу НБУ складало майже 15 млн грн”.

Через це неспівпадіння в цифрах митники направили запити до іноземних фірм для встановлення автентичності документів. З’ясувалося, що зазначений товар, експортований з території Євросоюзу, на 1 950 035,75 грн дорожчий за вказану в інвойсі, поданому до митного контролю на митному посту “Тиса”.

“Встановлено, що менеджер проекту данського підприємства вчинила дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, подання митному органу, як підставу для переміщення товарів, документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника та вартості товару. Відносно неї складено протокол за ч.1 статті 483 Митного кодексу України, що передбачає штраф у розмірі 100 % вартості товарів та їх конфіскацію”, — сказала Вікторія Сенгетовська.

Відправ другу:
Залишіть коментар