Політичний експерт Олександр Солонтай розкритикував зміни до Конституції у частині децентралізації

Про це він повідомив на своїй сторінці у ФБ.

Далі мовою оригіналу:

🆘 Проект змін в Конституцію:
 добре, що Севастополь повернули;

ℹ️ зміна табличок: районні ради стануть окружними, голови ОДА та РДА префектами, а місцеві ради громадами. Нічого суттєвого, виникає можливість дострокових місцевих виборів, але мене не це турбує;

 місцеві ради залишаються на 5 років. Хабар, який свого часу дав Янукович за узурпацію мерам та радам у вигляді збільшення повноважень з 4 до 5 років, знову залишиться в Конституції;

 всі основні 188 міст обласного значення, які зараз не входять в райони, включать в округи. Фактично всі серйозні міста беруть під контроль, а над ними створюється новий, абсурдний, окружний рівень.
Повний хаос та двовладдя на місцях, з одного боку префекти, окружні ради та виконкоми окружних рад, а з іншого боку мери та ради ОТГ;

 префекти на місцях стануть головними і будуть крутіше нинішніх «губернаторів»: будуть і контролювати, і управляти, і частково будуть прокурором, і навіть частково матимуть судові функції.
Жах;

 з Конституції викреслять фінансові гарантії місцевим громадам по освіті, соціалці, медицині тощо, що означає початок кінця бюджетній децентралізації. Єдине суттєве досягнення піде крахом;

 мешканці, виборці, громадяни, тобто громади, не посилюються, а вся відповідальність по новій вертикалі буде замикатися на вершечку Президентом. Замість розвитку відповідальності громадян за власні справи на місцях, будується вертикальна президентська система. Це кінець!

⛔️📛⛔️ такі «зміни» в Конституцію зроблять Централізацію. Вони суперечать всьому, що робилося до цих пір, від ратифікованої Європейської хартії місцевого самоврядування до свіжого Виборчого кодексу.
Замість будувати справжнє самоврядування, закладається основа авторитарного режиму в дусі Росії, Білорусії та Казахстану!

Особисто я підтримував зміни в Конституцію, щодо недоторканності, щодо покарання за пропуски на роботі депутата тощо, але в даному випадку скажу коротко:

Краще не змінювати Конституцію взагалі, ніж змінювати так! 📌📌📌

Відправ другу:
Залишіть коментар