Поліція Закарпаття реагуватиме на всі порушення виборчого законодавства


Задля ефективного та оперативного реагування на порушення виборчого законодавства, поліція Закарпаття на період проведення кампанії-2020 переходить на посилений варіант несення служби. За порушення виборчого законодавства Законом передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, а отже за дотриманням правопорядку під час виборчого процесу поліція слідкуватиме ретельно

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Виборчий процес пройде і на Закарпатті. Громадяни обиратимуть міських, сільських та селищних голів, депутатів рад об’єднаних територіальних громад.

Як і завжди під час виборів, поліція не втручатиметься у сам процес волевиявлення громадян, однак детально слідкуватиме за дотриманням законності виборчого процесу. Для цього працівники поліції стежитимуть за дотриманням правопорядку на кожній виборчій дільниці.

Для запобігання вчиненню неправомірних дій, нагадуємо, що за порушення виборчого законодавства Законом передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Злочином вважається перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі виборчої комісії чи діяльності офіційного спостерігача (ст.157 Кримінального кодексу України), надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, підсумків голосування (ст.158 ККУ), незаконне використання виборчого бюлетеня, голосування виборцем більше ніж один раз (ст.158-1 ККУ), незаконне знищення виборчої документації (ст.158-2 ККУ), порушення таємниці голосування (ст.159 ККУ), а також підкуп виборця (ст.160 ККУ).

Адміністративна ж відповідальність передбачена за порушення права громадянина на ознайомлення зі списком виборців, за незаконну агітацію, зокрема в «день тиші», за виготовлення агітаційних матеріалів кандидатів (листівки, білборди, друковані ЗМІ) без належного їхнього оформлення тощо.

Як і під час попередніх, президентських виборів, так і тепер поліція Закарпаття зробить все, передбачене Законом, аби забезпечити краянам їхнє конституційне право обирати.

Відділ комунікації поліції Закарпатської області

Відправ другу:
Залишіть коментар