Планує відкрити музей: закарпатець зібрав понад 250 радіоприймачів

Музей радіотехніки планують відкрити на Закарпатті цього літа. Про це Суспільному Закарпаттю розповів колекціонер зі Сваляви Петро Дербаль. Чоловік відновлює радіоприймачі 20-60-х років минулого століття. Назбирав уже понад 250. Каже: радіостанції через ці приймачі слухали у дитинстві люди його віку, а також їхні батьки. Більшість техніки в робочому стані.

Петро Дербаль живе у Сваляві. Радіотехніку збирає понад 12 років. Чоловік розповідає: має колекцію з понад 250 приймачів: це з Великобританії, США, Франції, Швеції, Нідерландів, Угорщини, Польщі, Латвії, а також із колишніх Чехословаччини та Радянського Союзу. Ось таку жіночу сумочку-радіо брали з собою на пікнік у Канаді дівчата в 50-х роках ХХ століття.

На Закарпатті також буде музей радіотехніки. Петро Дербаль хоче відкрити його у себе вдома у Сваляві. Тут розповідатиме не тільки про радіо, а й про телебачення. Відвідувачам покаже радянський телевізор 1949 року випуску, який, каже, транслював три канали.

Музей радіотехніки запрацює влітку цього року, розповідає колекціонер. Каже: тут, крім музики (чоловік любить блюз і джаз), вдень можна послухати угорські, польські, румунські радіостанції на середніх і довгих хвилях. Уночі — до 30 радіостанцій. А на FM почуєте українські, а також радіостанції із найближчого прикордоння.

Більше в сюжеті Суспільного:

Відправ другу:
Залишіть коментар