Півгодини перебував у крижаній воді: на Закарпатті злагоджені дії небайдужих та медиків врятували життя чоловіку

Вчора ввечері на диспетчерський пульт Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги поступив виклик з повідомленням про утоплення, повідомляють на сторінці 103 Закарпаття.

Людина, яка телефонувала, повідомила що біля мосту у с. Великі Лучки, з річки Латориця витягнули потерпілого у вкрай важкому стані. На виклик виїхала лікарська бригада № 708. Як з’ясувалося, троє місцевих чоловіків пливли на човні і натрапили на корч… Човен перевернувся. Двоє – спромоглися виплисти, а третього накрило перевернутим догори човном.
Протягом півгодини він перебував у крижаній воді. Мешканці села та перехожі допомогли витягнути його на берег. На щастя, серед присутніх були люди обізнані у наданні першої допомоги, і за словами лікаря екстреної медичної допомоги Віталія ЧОПОВДІ, саме це врятувало життя 55-річного Степана.

До приїзду «швидкої» чоловіку робили штучне дихання, звільніли дихальні шляхи від багнюки та води. Медична бригада була на місці події вже за декілька хвилин. На момент огляду лікарем чоловік вже не реагував на подразнення, був дуже холодний, тахікардія перевищувала 150 ударів за хвилину… Чоловіка негайно перенесли до автомобіля «швидкої», однак під час транспортування в нього зупинилось дихання.

Медики діяли блискавично – лікар Віталій ЧОПОВДЯ та фельдшер Тетяна ЖАБУР приступили до реанімаційних заходів. І за декілька хвилин дихання відновилося. Одразу ж потерпілому почали інфузійне введення розігрітого до 40 градусів фізіологічного розчину. І вже за декілька хвилин стан пацієнта стабілізувався, тахікардія знизилась до 85-90 уд. за хв., чоловік опритомнів. Його доставили до приймального відділення Мукачівської ЦРЛ.

А вже на ранок, коли бригада «швидкої» поцікавилась самопочуттям «потопельника», з’ясувалося, що чоловік вже кілька годин як пішов додому. Жодних наслідків, які б становили небезпеку. його життю, не було.

Відправ другу:
Залишіть коментар