Після Майдану скандальні концесіонери повертають собі контроль над водогоном Ужгорода

Виконавчий комітет Ужгородської міської ради не зміг в судовому порядку розірвати договір концесії цілісного майнового комплексу КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» з київським ТОВ «Чиста вода-Ізюм». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 1 квітня 2014 року.
Виконком ужгородської міськради
Ужгородське комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» і ТОВ «Чиста вода-Ізюм» підписали концесійний договір 4 листопада 2010 року. Фірма отримала право експлуатувати майновий комплекс підприємства протягом 50 років, забезпечуючи централізоване водопостачання та водовідведення у місті та сплачуючи концесійні платежі.
Виконком Ужгородської міськради оскаржив цей договір вже у грудні 2010 року. В 2011 році суди відкривають декілька справ по суперечці навколо концесії ужгородського водоканалу. Їх розгляд поновлюється минулого року. Наприклад, в лютому цього року КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» виграє справу в Вищому господарському суді, який відхиляє касаційну скаргу «Чиста вода-Ізюм» на рішення судів про недійсність договору.
Але на цей раз Вищий господарський суд задовольнив касаційну скаргу ТОВ і скасував рішення попередніх судів, що визнали договір недійсним. СЧудді тоді підтримали аргументи виконкому Ужгородської міськради, що передавати комунальне майно в концесію може тільки міська рада. Відтак, комунальне підприємство не мало права укладати цей договір.
Крім того, виявилося, що Орловський В.А., який підписав договір від імені комунального підприємства, був фіктивним керівником. Але Верховний господарчий суд тепер встановив, що доказів цьому в матеріалах справи не має. Також ВСГУ заявив, що міськрада має відношення до укладання договору з фірмою. Бо в преамбулі тексту договору сказано, що його укладено Ужгородської міською радою в особі комунального підприємства. А в розділі “Юридичні адреси та розрахункові рахунки сторін” міститься печатка міськради та підпис її секретаря.
Тому ВСГУ задовольнив касаційну скаргу ТОВ «Чиста вода-Ізюм» і скасував рішення попередніх судів про недійсність договору концесії ужгородського водогону та каналізації.
Засновниками київського ТОВ «Чиста вода-Ізюм» є Віталій Колесников і кіпрська компанія «Арнвелл Ентерпрайзес Лімітед». Колесников разом з Зоєю Прждецькою є власником «Всеукраїнської енергетичної компанії». Раніше вона інвестувала в об’єкти ЖКГ. Колесников і Прждецька є засновниками «Холдинг «Чиста вода», а також фірм фірм «Чиста вода-Первомайськ», «Чиста вода-Куп’янськ», «Чиста вода-Бердянськ». Договір концесії в Бердянську був розірваний в 2011 році.
Раніше Колесников мав прописку в м Рубіжне, Луганської області. В останній час -проживав Києві. Колишній віце-президент Української спілки промисловців та підприємців.
В коментарях ужгородським ЗМІ начальник юридичного відділу КП «Водоканал м Ужгорода», яка управляє водогоном та каналізацією міста, розказала, що представники «Чистої води-Ізюм» після декількох років відсутності повернулися в лютому 2014 року і намагаються знову керувати водоканалом.
В травні 2014 року прокуратурою м. Ужгорода було оголошено про початок досудового розлідування за фактом підроблення документів, печаток, штампів та бланків, та їх використання посадовцями ТОВ «Чиста вода-Ізюм».Але в єдиному державному реєстрі судових рішень відсутня інформація про розгляд подібних кримінальних справ.

Відправ другу:
Залишіть коментар