Підробка "Covid" документів: що чекає на порушників (ВІДЕО)

З початку епідемії коронавірусу в Україні уже викрили чимало випадків продажу фальшивих результатів ПЛР-тестів та сертифікатів про вакцинацію. Такі папери, перш за все, потрібні тим, хто планує поїздку за кордон і не хоче проходити самоізоляцію.

До прикладу, аби контролювати справжність сертифікатів на Закарпатті прикордонники сканують документ спеціальними програмами. Кожен COVID-сертифікат, який перевіряється програмою «SafeBorder» має унікальний електронний ідентифікатор та QR-код. При скануванні за кілька секунд ваш документ – знаходять у базі.

На сьогодні до довірчої мережі цифрових COVID-сертифікатів під’єднані майже 40 країн, серед яких країни – члени ЄС. Щодня прикордонники завдяки цьому обладнанню сканують велику кількість документів.

Купити негативний тест, або ж придбати «Ковід-сертифікат», «ПЛР-тест поштою терміново», «Медичні довідки без черг» – кількість таких повідомлень у соцмережах та в українському сегменті стрімко зростає – у поліції нагадують про відповідальність за використання таких речей. Але відповідальність вочевидь не лякає людей.

Юристи розповідають, на сьогодні вже є випадки коли за такі дії суди виносили вироки. Підробка таких документів дуже небезпечна – про це кажуть і лікарі. В Україні за підробку Covid-сертифікатів відкрили майже пів тисячі кримінальних справ.

Також кілька днів тому суд виніс перший вирок лікарю за підробку, він заплатив штраф на суму понад 30 тис. гривень також та позбавили права діяльності за фахом на один рік.

Подробиці в сюжеті М-Студіо:

Відправ другу:
Залишіть коментар