Підприємство на Ужгородщині планує засіяти сільськогосподарськими культурами майже 800 га (ФОТО, ВІДЕО)

Посівна кампанія триває на Закарпатті. Близько 800 га до кінця кампанії має засіяти підприємство “КАРПАТИАГРОПРОДУКТ”. Про це Суспільному розповів директор Сергій Лошак.

За його словами, озимі культури засіяли восени, зараз готують ґрунти для соняшника та сої. Поле підприємства “КАРПАТИАГРОПРОДУКТ” знаходиться у селі Коритняни. Зараз тут проводять дискування — готують ґрунт для сівби соняшника. Планують засіяти майже 200 га, — каже головна агрономка підприємства Наталія Негуляєва.

“Дискування — це передпосівний обробіток ґрунту, який проводиться перед сівбою культур. Сьогодні ми проводимо дискування в перший слід, завтра будемо проводити дискування в другий слід, після цього будемо сіяти. Насіння соняшника й кукурудзи ми самі не виготовляємо, ми купуємо гібриди. Є сорт, є гібрид. Різниці для людей, скажемо так, немає, єдине, що сорт вирощується з року в рік і не втрачає своїх батьківських форм, а гібрид — там іде схрещена форма батьківських ліній. Гібридне насіння можна вирощувати один рік”, — розповіла агрономка.

Наталія Негуляєва розповіла: озимі пшеницю та ячмінь працівники підприємства посіяли восени. “Ми засіяли 150 га озимої пшениці і 40 га ячменю. Ми засіяли 6 га вівсу, 37 га пшениці ярової. Зараз готуємо площу для сівби соняшника. Соняшника в нас планується 180 га, кукурудзи — 230 га, сої — 250 га”, — повідомила Наталія Негуляєва.

Директор підприємства Сергій Лошак каже: вирощуванням сільськогосподарських культур займаються 16 років. “У нас 17 людей. А що сіємо? Основні культури для Закарпаття. Це в основному пшениця, кукурудза, а додатково — соняшник і сою, трішки ячменя, якихось таких культур, овес. Ми обробляємо десь до 800 га — це наш земельний пул, він з року у рік трохи змінюється, але в середньому десь так. В основному це місцеве виробництво. Плюс, той же соняшник ми здаємо на виробництво олії, сою здаємо на виробництво олії, тобто на експорт ми не виводимо. Насіння деяке самі робимо, а деяке купляємо”, — розповів директор.

За словами Сергія Лошака, цього року площу посіву не збільшували. “Постала проблема з дизпаливом, логістичні проблеми, не так проблема з тим, щоб зараз купити, в наявності є все зараз, є більше логістичні проблеми, тобто перевезення зросли, дизпаливо — мало того, що виросло, ще є проблема його купити. Це такі основні проблеми, які додатково лягли на плечі в цьому році. Ми внесли зміни в зернові, трішки збільшили пшениці й, напевно, соняшника, тому що в Україні буде проблема також в цьому році”, — повідомив керівник підприємства.

Урожай підприємства минулого року становив близько 3 тонн соняшника, стільки ж сої та майже 5 тонн пшениці. Таку ж кількість очікують зібрати цього року, — розповів Сергій Лошак. Посівну кампанію за сприятливих погодних умов у підприємстві “КАРПАТИАГРОПРОДУКТ” планують завершити 8 травня.

Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття:

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу: