Pfizer розпочинає випробування мРНК-вакцини проти грипу

Американська фармацевтична компанія Pfizer оголосила про початок клінічних випробувань вакцини проти грипу, розробленої за тією ж технологією мРНК, що і вакцина проти COVID-19.

Про це повідомляє Укрінформ з посилання на Medical Xpress.

Як зазначається, ідея полягає в тому, щоб поліпшити покоління вакцин проти грипу, ефективність яких становить 40−60%. При цьому наголошується, що ця хвороба може спричиняти до 650 тис. смертей на рік.

«Пандемія COVID-19 дозволила нам використовувати величезні наукові можливості мРНК… Грип залишається областю, в якій ми бачимо потребу у вакцинах, які могли б підвищити ефективність в будь-який сезон, і ми вважаємо, що мРНК — ідеальна технологія для розв’язання цієї проблеми», — заявила керівник відділу досліджень вакцин у Pfizer Катрін Янсен.

Очікується, що в ранньому етапі дослідження візьмуть участь понад 600 американців віком від 65 до 85 років.

Зокрема, Pfizer хоче порівняти безпеку і рівень імунної відповіді одно-, дво- і чотириштамової мРНК-вакцини при різних рівнях дозування зі звичайною ліцензованою чотириштамовою вакциною.

Звичайні вакцини проти сезонного грипу зазвичай виробляють шляхом вирощування вірусу всередині курячих яєць або клітин ссавців. Віруси інактивуються і обробляються для перетворення на вакцини.

Цей процес пов’язаний з труднощами, зокрема з виробництвом вакцин, що викликають сильну реакцію, і з урахуванням змін штамів вірусів. Експерти мають передбачити кращий варіант вакцини в наступному сезоні через шість місяців.

При використанні технології мРНК (рибонуклеїнової кислоти) для вакцин потрібна тільки генетична послідовність вірусу або його конкретна частина, що забезпечує швидше і більш гнучке виробництво. Людський організм зчитує генетичний код і виробляє вірусоподібні клітини, які навчають імунну систему готуватися до захисту.

Pfizer розпочав роботу над мРНК-вакциною проти грипу у 2018 році разом з німецьким партнером BioNTech, який отримуватиме роялті після затвердження і комерціалізації препарату.

У майбутньому Pfizer планує вивчити застосування мРНК проти інших респіраторних вірусів, раку і генетичних захворювань.

Відправ другу:
Залишіть коментар