Перечинські депутати “заробили” на дітях

27 січня відбулася сесія Перечинської міської ради, на котрій було прийнято бюджет міста на 2015 рік.

Дивує позиція міського голови Перечина пані Гуранич та депутатів від Єдиного центру, котрі не захотіли скоротити хоча б одну посаду в апараті міськради. Більше того, і цього разу 16 депутатів затвердили у штатному розписі персонального секретаря міського голови. Посада називається «секретар керівника».

Ці ж 16  депутатів встановили міському голові, заступнику та секретарю ще й надбавку 50% від окладу з урахуванням усіх надбавок за «особливий характер роботи та інтенсивність праці». Крім цього, встановили, що міський голова може собі і премії призначати, але, не дай Боже, менше ніж 10%.

Коли дійшло питання до встановлення розміру оплати за харчування дітей у дитсадках, то знову 16 депутатів встановили, що батьки повинні платити 70%, а міськрада доплачувати лише 30%. Це при тому, що у міськраді достатньо коштів, щоб не перекладати на плечі батьків більшу частину оплати за харчування дітей. До речі, у минулому році батьківська плата становила 50%, а згідно зі змінами до Закону України «Про дошкільну освіту» (стаття 35) мінімальний розмір плати, яку мають вносити батьки за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі збільшено до 60 % , а не до 70%. Саме в такому розмірі (60 %) пропонував встановити плату для батьків Погоріляк І.М., однак його пропозицію підтримало тільки 9 депутатів.

На весь житловий фонд міста депутати виділили аж 50 тисяч гривень, але відновили в цьому році рупор мера –  газету «Перечинська тема», на фінансування якої виділили також 50 тисяч гривень, а до кінця року ця сума повинна складати 86.7 тис. грн.

Цікавим є і встановленням міськрадою окремих доходів до бюджету. До прикладу, туристичний збір, котрий сплачують готелі, планують зібрати у Перечині за 2015 рік у сумі 200 гривень. Як відомо на території райцентру діють два готелі, один із яких належить родині мера. Ще одним цікавим фактом є встановлення розміру ставки за один метр квадратний нерухомості. За житлові будинки та гаражі жителі міста будуть платити 0.2% від мінімальної зарплати, а за готелі та комерційні споруди 0.1%.

Проте, на початку сесії та при її закритті мерша зі своїми соратниками викрикували патріотичні гасла: «Слава Україні» та «Героям слава!».

Депутати, котрі голосували за ці ганебні рішення: Гуранич М.І., Гуранич В.В., Головей І.І.,  Головей Р.В., Долинська М.Ю., Закорчевна М.Й., Макар І.І., Герман А.В., Сурмай А.М., Мадяр Ю.М., Хропіна О.Ю., Андрушик Я.І., Кирлик Т.В., Василиха Н.В., Ганчак О.В., Доброцький П.П.

Відправ другу:
Залишіть коментар