ООН: Кількість прохачів політичного притулку з України зросла в десять разів

За підрахунками ООН, кількість людей, які покидають кризові регіони й шукають притулок в індустріальних країнах, різко зросла. Цю статистику суттєво поповнили також біженці з України.

Дедалі більше людей з охоплених війнами та кризами регіонів шукають притулку в індустріальних країнах. В Агентстві ООН у справах біженців підрахували, що нині кількість прохачів політичного притулку найбільша за останні 22 роки, повідомляє в четвер, 26 березня, інформаційне агентство dpa.

За даними ООН, у 2014 році близько 866 тисяч осіб намагались отримати політичний притулок у розвинених країнах, що на 45 відсотків більше, ніж роком раніше. Востаннє приблизно стільки ж осіб шукали політичний притулок у 44 індустріальних країнах на початку війни в Боснії та Герцоговині 1992 року.

В Європі до країн, які передусім обирають втікачі, належить Німеччина. За даними ООН, торік 173 тисяч осіб звернулись до німецьких міграційних структур з проханням про політичний притулок. Велика кількість втікачів намагаються залишитись також у Туреччині, Швеції та Італії.

Найбільше втікачів прибуває до індустріальних країн з Сирії (150 тисяч) та Іраку (69 тисяч). Кількість прохачів політичного притулку з України зросла лише за один рік більше, ніж у десять разів – з 1400 осіб до майже 16 тисяч.
Верховний комісар ООН у справах біженців Антоніо Гуттереш нагадав, що “в 1990-х роках внаслідок балканських воєн з’явилися сотні тисяч біженців і шукачів притулку”. На його думку, з огляду на складну ситуацію особливо в Сирії, нині потрібно реагувати не менш щедро. Тобто, за словами Гуттереша, йдеться не лише про надання притулку, але й про інші форми захисту втікачів.

Відправ другу:
Залишіть коментар