Області не вистачає півмільярда на об’їздну Берегова

На цьоготижневій сесії депутати облради вкотре перейнялися питанням продовження будівництва об’їзної автодороги м. Берегово та село Астей до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Лужанка». Депутати нагадують, що проект кошторису дороги в 2008-му становив 149 млн грн, зараз, коли перерахували, вийшло 510.
Берегово
Загалом від того часу й донині українська сторона спромоглася на цьому об’єкті виконати робіт лише на суму 25,1 млн гривень (споруджено тільки шляхопроводи через залізницю завдовжки 55 метрів та 109 м автодороги). Ба більше: і самі не робимо, і, як наголошують депутати, «…запропоновані угорською стороною фінансові ресурси не затребувані», не використані фінансові можливості фондів ЄС у рамках Програми прикордонного співробітництва.

З огляду на це в пресі періодично з’являються заяви представників угорської влади щодо невиконання українською стороною своїх зобов’язань. У той же час Угорщина активно здійснює масштабний проект по розбудові транспортного сполучення до кордону з Україною та відповідної прикордонної інфраструктури. Йдеться про завершення будівництва автомагістралей до міжнародних автомобільних пунктів пропуску «Загонь – Чоп» та «Берегшурань – Лужанка», автодоріг до 3 пунктів пропуску, відкрити які планують цьогоріч.

Наскільки важливий проект? У зверненні наголошується, що, згідно з перспективами розвитку Пан-європейського транспортного коридору № 5, передбачається збільшення потоку великовагових транспортних засобів через пункт пропуску «Лужанка», і тому спорудження зазначеної дороги дозволило би з’єднати основні транспортні магістралі області й переспрямувати транспортний потік з Угорщини, що сприятиме зменшенню навантаження на МАПП «Тиса».

Відправ другу:
Залишіть коментар