Обережно! Шахраї вигадали нову схему: дістають особисті дані людини та оформлюють на неї кредит онлайн


Компанія дає позику шахраєві, але гроші він не платить.

Про це пише ТСН.

У країні шириться нова шахрайська схема: аферисти дістають ваші особисті дані – ім’я, серію, номер паспорта та ідентифікаційний код, а потім оформлюють на вас кредит онлайн. Решта інформації – це дата народження, номер телефону, орган, що видав паспорт, абсолютно випадкова. Проте компанія, що позику дала, вимагає гроші саме з вас.

Як діяти діяти в подібних ситуаціях та чи варто розпочинати судову тяганину – в сюжеті Сніданку з 1+1.

Оформити кредит онлайн на ваше ім’я може хто завгодно. Саме так сталося з Оленою Андрєєнковою з міста Вишневе, коли їй зщателефонували і запитали про кредит. Спочатку жінка подумала, що кредит їй рекламують, але виявилось усе зовсім не так. “Вона каже “ваш номер паспорта”, називає номер, серію, називає мій ідентифікаційний номер і каже, що в мене кредит. Ми з чоловіком були вражені”, – розповіла жінка.

Почався процес боротьби за власні права. Олена звернулась до поліції, отримала від правоохоронців документ, який доводить, що справу внесли до реєстру досудових розслідувань. Цю довідку жінка надіслала й компанії-кредитору, але лише поспівчували, а кредит закривати не захотіли. “Там кожен день нараховується відсоток. Виходить, що цей шахрай взяв мінімальний кредит у дві тисячі гривень, але ось зараз вже жовтень, і цей кредит вже п’ять тисяч гривень. Він числиться все одно за мною, тобто кредит вони не зняли”, – розповідає вона.

Ще цікавіше стало згодом, коли Олена запросила в компанії позикодавця, які ж дані надав позичальник-шахрай. Відповідь її просто шокувала. “З моїми даними збігається тільки серія і номер паспорта, мій ідентифікаційний код, ПІБ. Ні телефон, ні електронну адресу, навіть дата народження не моя. Місце прописки не моє. Я там не жила, не була ніколи прописана”, – пояснила Андрєєнкова.

Відправ другу:
Залишіть коментар