Нові подробиці загибелі 13-річного хлопчика на Закарпатті

5 січня, коли усі місцеві готувалися до Святвечора, 13-річний житель села Кобилецька Поляна на Закарпатті пішов із сусідом на заготівлю дров. До лісу поїхали на возі, кіньми мали б доправити деревину назад до села.

Про це пише BBC NEWS

За кілька годин 25-річний Михайло прибіг додому весь змоклий, без дров, коней, возу, та головне – без свого молодшого напарника Богдана.

“Бодю забрала вода, я не зміг його врятувати”, – промовив він матері.

В ніч з 4 на 5 січня на Закарпатті розпочався паводок. Рівень води в річках подекуди підійнявся на 2-3 метри, дрібні потоки перетворювалися на повноводні бурхливі ріки, що зносили усе на своєму шляху.

13-річного Богдана знайшли лише 7 січня – на третій день пошуків, за 11 кілометрів від місця зникнення. Його тіло застрягло між гіллям, яке викинула на берег “велика вода”.

“Ми працювали на лісгосп”

В переддень події Богдан з сусідом Михайлом вирушили до лісу, ділянка для рубки розташована за 5-6 кілометрів від дому. Аби дібратися туди, необхідно містком перейти через річку Шопурка.

Попрацювали, потім заночували у будиночку лісника. Дорогою додому побачили, що вода у Шопурці піднялася на 1,5-2 метри й переливалася через переправу.

Нині у селі сперечаються: хто винен у смерті Богдана?

Місцевість, де сталася трагедія

Родичі загиблого запевняють, що старший напарник відправив малого на возі самотужки перебратися через повноводну річку, а сам пішов безпечним шляхом.

Михайло Ватаман у розмові з ВВС News Україна розповів, що молодшого напарника не полишав. “Ми переїжджали через місток. Я сидів спереду, малий сидів позаду. Вода нас почала розвертати, ми втратили контроль над теліжкою та опинилися у воді. Я ледве зачепився за опору, але дістати Бодю не зміг, його понесла течія”.

Михайлові вибратися з води все ж вдалося, він попрямував додому, аби просити допомоги у пошуках.

“Ми заготовляли деревину для лісництва, – продовжує Михайло, ми там працюємо, але нелегально. Я кажу, щоб оформили мене, а вони не можуть. Я дзвонив лісничому, казав малий впав у воду, але вони мені не повірили. Я перевдягнувся і пішов його шукати”.

У Великобичківському лісництві ВВС News Україна зазначили, що жоден з хлопців на них не працював. Зокрема, директор ЛГ Юрій Сойма запевнив, що “перший раз про таких працівників чує”.

“У нас він не міг нелегально працювати, ми б не змогли їм платити кошти. Він (Михайло Ватаман. – Ред.) попросив заготовити дрова собі на свята. Він був у лісництві, але кого він там брав із собою – не знаємо”, розповів Сойма.

Водночас про те, що хлопці й раніше працювали на лісництво, кажуть ще кілька місцевих жителів.

“Якби ми його не пустили, він би втік”

Бабуся загиблого підлітка згадує, що Богдан любив працювати і допомагати родині

За кілька годин до виявлення тіла підлітка, ВВС News Україна вдалося поспілкуватися із його бабусею Наталією Щербою.

“Бодя любить працювати, він допомагає поратись по дому, давно уже допомагає з дровами, завжди намагався знайти якусь роботу. Ми розуміємо, що йому лише 13, але якби ми його не пустили, він би втік”, – розповідала бабуся Наталя.

Його мама, дядько та інші родичі й односельці у цей час “прочісували” прибережну зону. П’ятого та шостого січня до пошуків долучилися рятувальники та поліцейські. Загалом Бодю шукали 34 людей.

Однак 7 січня у ДСНС “взяли паузу”. У коментарі для ВВС News Україна речник ДСНС на Закарпатті Федір Філіп пояснив, що рятувальники залучалися лише як допоміжна сила. “Робота водолазів у період паводку є малоефективною: вода каламутна, а потік збиває з ніг. Це надзвичайно небезпечно для їх життя” – зазначив Філіп.

Жертви “великої води”

13-річного Богдана знайшли двоє волонтерів. Розповідають: їх пошуки тривали всього 2 години. Тіло лежало на відкритій ділянці поблизу центральної дороги. Згодом поліцейські ідентифікували та підтвердили особу загиблого.

Богдан став першою і єдиною жертвою цьогорічного паводка на Закарпатті.

Серед усіх паводків, які траплялися на Закарпатті упродовж останнього тридцятиріччя, найбільше життів забрала “велика вода” 1998 року. Тоді загинуло 17 людей.

Солдати зміцнюють дамбу у Мукачеві під час паводку навесні 2001 року

У травні 2019 року паводок вбив 11-річного школяра з Воловця. Під час перерви той, як і всі діти, вирішив подивитися на річку. Переліз через поламаний паркан, який мав би відгородити школярів від прірви, послизнувся та впав. Його тіло знайшли наступного дня за 3 кілометри від школи. Директорку школи від роботи відсторонили. Щоправда, зберегли за нею посаду вчителя історії.

Липневий паводок 2021 також не минувся без жертв. Вода підхопила жителя села Ясіня. 65-річний чоловік намагався врятувати свого коня від паводкової хвилі й зник. Його тіло знайшли за майже 100 кілометрів від місця зникнення.

Загиблого під час паводку Богдана поховають у понеділок, 10 січня.

Відправ другу:
Залишіть коментар