Німці зняли фільм про те, як Катар і Росія підкуповували FIFA

Найбільша німецька телерадіокомпанія ARD показала ввечері в понеділок, 4 травня, 44-хвилинний документальний фільм “Проданий футбол”. Підзаголовок картини “Зепп Блаттер і влада ФІФА” говорить про те, що її головним героєм є чинний президент Міжнародної федерації футболу. Всупереч колишнім запевненням, він має намір 29 травня балотуватися на новий, п’ятий термін.
Fifa
Автори фільму не сумніваються, що 79-річний швейцарець Йозеф (Зепп) Блаттер доб’ється переобрання. Їхнє журналістське розслідування має на меті показати і розкрити корупційні схеми Блаттера. В центрі уваги документалістів виявляються обставини голосувань про місце проведення чемпіонатів світу з футболу в 2018 і 2022 роках, які дісталися Росії і Катару, повідомляє DW.de.

Найбільш нагальною проблемою для ФІФА, незважаючи на Катар, є Росія, вважають автори фільму. “Країна-господарка ЧС залучена в збройний конфлікт посеред Європи”, – зазначають вони і в Москві ставлять генеральному директору оргкомітету “Росія-2018″ Олексію Сорокіну питання, якою мірою цей конфлікт позначається на підготовці першості.

“Який збройний конфлікт?”, – Перепитує англійською здивований співрозмовник. “В Україні”, – уточнюють інтерв’юери. “Але ми чули, що там перемир’я. І мінські домовленості”, – відповідає, посміхаючись, Олексій Сорокін.

Німецькі кінематографісти вказують на роль російської державної компанії “Газпром”. Вона була задіяна в поданні заявки, а з нинішнього року є партнером ФІФА. І саме вона згодом запропонувала контракт одному з тих членів виконкому, хто брав участь у тому голосуванні: німецькому футболісту, тренеру і функціонерові Францу Беккенбауеру (Franz Beckenbauer). Він обійняв пост спортивного посла “Газпрому”.

У фільмі наводиться й інший приклад, поки зовсім невідомий, запевняють німецькі документалісти. Кіпрська нафтова компанія Petrolina за лічені дні до голосування уклала контракт з одним з підрозділів “Газпрому”. Кінематографісти називають цю угоду скандальною, оскільки фірма належить члену виконкому ФІФА.

Після підписання контракту з компанією “Газпромнафта-Аеро” виручка Petrolina зросла на третину.

Відправ другу:
Залишіть коментар