"Ні" пластиковим квітам: закарпатців закликають не приносити штучні квіти на кладовище (ВІДЕО)

Вже 1 листопада закарпатці понесуть на цвинтар квіти та свічки, аби вшанувати померлих родичів. Та готуватися до цього почали вже зараз.

1 листопада вважається поминальним в Україні. Люди понесуть на могили своїх родичів квіти та свічки аби вшанувати пам’ять про них. Ринки повняться різноманітними квітами. Та і штучні вінки не зникли з прилавків і досі користуються попитом. Проте живі все ж витісняють пластикові, тому закарпатці надають перевагу саме їм.

Про те, що пам’ять живе у серцях людей, так і квіти повинні бути живими. Цю ідею підтримують церковнослужителі та просять вірян не нести на кладовище пластикову похоронну атрибутику.

Потрапляючи на смітник чи сміттєзвалище, пластикові вироби забруднюють ґрунт та ґрунтові води. Згораючи, викидають у повітря токсичні речовини, серед яких важкі метали, діоксини, що провокують чимало хвороб, у тому числі й онкологічні. Шкідливим є не лише процес утилізації таких виробів, а й виробництво теж, оскільки для їх виготовлення використовують нафтопродукти, для яскравого зафарбовування – токсичні фарби.

Тож краще принесіть на цвинтар декілька живих квіток. Хоча простоять менше , але ж помepлих рідних і близьких вшановувати потрібно не раз у рік. Краще дві маленькі, але живі квітки на могилі, аніж цілий сніп мертвих.

Подробиці в сюжеті М-Студіо:

Відправ другу:
Залишіть коментар