Незабаром розпочнуть очищення Боржави від сміттєвих заторів

Сміттєві затори на Боржаві та в урочищі «Атак» оглянули учасники виїзного засідання робочої групи з питань ліквідації стихійних сміттєзвалищ у руслах річок.

З’ясували, що зараз на річці є близько 10 невеликих заторів, більшість з них знаходяться на території природоохоронної зони «Атака». Вони сформовані з органічного (залишки дерев, наноси) та неорганічного (ПЕТ-пляшки, пакети, побутові та будівельні відходи) сміття.

За результатами перевірки, є ділянки засміченої території, що знаходяться в межах природо-заповідних територій і розчищення можливе тільки вручну. Тому очікують сприятливої погоди, планують залучити екологів, управління ДСНС, водолазів, аби звільнити русло Боржави від сміття.

Вирішення проблеми забруднення річок та їх приток – актуальне для Закарпаття і для обласної влади. Нам потрібно зменшити кількість пластику у наших водоймах і, зменшити кількість відходів, які течією відносить в Угорщину.

На правобережній заплаві Боржави в урочищі «Атак» знаходиться дубово-ясенева діброва, яка перебуває під охороною.

Деякі дерева в лісі мають висоту понад 40 м. Тут також зростають рідкісні рослини, що внесені до Червоної книги України, – повідомили в пресцентрі Закарпатської ОДА.

Відправ другу:
Залишіть коментар