Штрафи за борги по комуналці відбиратимуть з пенсій - новий закон закарпатських "слуг"

Українцям доведеться платити величезні штрафи за борги по комуналці. Їх вираховуватимуть із зарплат і навіть пенсій. За протерміновані платіжки можуть навіть накласти арешт на майно і забрати квартиру.

Ці заходи прописані в законопроекті №3613, який нещодавно зареєстрували в парламенті нардепи-закарпатці від фракції “Слуга народу” Михайло Лаба, Ігор Кривошеєв та Анатолій Костюх. Щоб змінити ситуацію, пропонується ввести так звану обов’язкову реструктуризацію боргів.

Також за борги з ЖКГ українців можуть позбавляти водійських прав.

Якщо не укласти такий договір, то на боржників чекатиме суд, виконавчий документ і примусове стягнення: 50% зарплати щомісяця до повного погашення боргів. Якщо ж борги за комуналку перевищують суму платежів за три місяці, то стягнення може відбуватися за рахунок майна боржника.

Якщо ж стягнути борги немає можливості, то на боржника буде записуватися заборгованість. Крім того, до суми боргу регулярно додаватимуть пеню за кожний день прострочення, але не більше 100% загальної суми боргу. Якщо заборгованість з комуналки перевищить суму відповідних платежів за один рік, то штраф становитиме 20% від боргу, якщо два роки – 30%, три роки – 50%.

Законопроектом також пропонується низка нематеріальних покарань для боржників. Зокрема, за наявності заборгованості держвиконавець може винести постанову про заборону виїзду за кордон, обмеження в праві водити машину, користуватися зброєю, а також ходити на полювання. І все це до повного погашення боргу.

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано 2 коментарі (-ів)
  1. Це геноцид проти свого народу! Не чіпайте пенсії, люди і так ледве зводять кінці з кінцями. Відмініть компенсацію за житло, яку ви берете, хоча всі ви заможні люди, високі зарплати, зменшіть кількість радників. Чому ж ви йшли у ВРУ, якщо не можете написати щось путяще без своїх радників, яких у вас велика кількість, і всі вони отримують платню. Затягніть пояси і почніть економити з себе , а простий народ не чіпайте. Вони свою пенсію заслужили, хоча вона і дуже мізерна. Вам би пожити хоча б місяць за таку пенсію, то ви б заговорили по-інакшому. Ви повинні жити для людей, а не навпаки, шановні слуги народу! Тим більше , що ви прекрасно знаєте, як живуть закарпатці у селах та і у містах також!

  2. Три ДЕБИЛА – ето “сила”….отозвать етих троих депутатов,из нельзя подпускать к политике ..Они,своими “указами”, позорят нашего президента,идут против народа Украины..