Непереносимість лактози - можливо ваші проблеми з шлунком пов'язані саме з цим?

Непереносимість лактози – це вроджений або набутий стан, коли організм не може перетравлювати лактозу, вид природного цукру, що міститься в молоці і молочних продуктах, обумовлений дефектом ферменту лактази з порушенням гідролізу і транспорту лактози в слизову оболонку тонкого кишечника.

Як правило, лактаза перетворює молочний цукор в два простих цукри – глюкозу і галактозу, які всмоктуються в кров через кишкову оболонку.

Після вживання продуктів, що містять молочний цукор, при нестачі лактази лактоза потрапляє в товстий кишечник, в мікрофлорі якого розкладається, утворюючи гази (водень, метан і вуглекислий газ), а також кислоти.

Люди з низькою активністю лактази переносять лактозу по-різному. Причиною недостатності лактази є зниження транскрипції гену LCT, на характер експресії якого впливає ген MCM6, що знаходиться поруч.

Ознаки та симптоми непереносимості лактози зазвичай починаються від 30 хвилин до двох годин після їжі або пиття продуктів, що містять лактозу. Загальні ознаки та симптоми включають:

– діарея;
– нудота, а іноді і блювота;
– черевні судоми;
– здуття;
– гази.

Приблизно у трьох чвертей населення Землі, особливо у представників жовтої та чорної раси, активність лактази настільки низька, що молоко вони зовсім не переносять. У народів Північної Європи і їх північноамериканських нащадків, які довгий час займалися скотарством, ця активність збереглася краще.

У деяких випадках гіполактазія супроводжується позакишковими симптомами, що виникають після вживання молока: різка загальна слабкість, пітливість, тахікардія, озноб, головний біль, запаморочення, болі в області серця, екстрасистолія.

Щоб дізнатися, чи ці симптоми стали реакцією на лактозу, слід на час виключити з раціону молоко і молочні продукти.

Найкраще всього в цьому випадку провести лабораторне дослідження «Генетика метаболізму лактози».

Провідна закарпатська лабораторія Astra-Dia здійснює це дослідження за 3-4 дні, вартість аналізу – 350 гривень.

Це генетичне дослідження, яке призначене для визначення генетичного поліморфізму гену MCM6, асоційованого з порушеннями метаболізму лактози, результати якого вкажуть, чи потрібно вам притримуватися дієти, або й взагалі виключити з раціону молочні продукти.

Будьте здорові, не займайтеся самолікуванням та вчасно обстежуйтеся!

Відправ другу:
Залишіть коментар