Неможливість розрахунку банківською карткою: в Закарпатті податківці виявили 20 підприємців-порушників

Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області інформують, що в області збільшилась кількість скарг громадян на незабезпечення продавцями товарів можливості провести розрахунки за допомогою платіжних карток та банківських терміналів.

У зв’язку з цим, податківці нагадують суб’єктам господарювання про обов’язок забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів для розрахунків за продані товари (надані послуги), включаючи суб’єктів малого підприємництва, які провадять діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у населених пунктах з чисельністю населення від 25 тис. осіб, і які відповідно до закону використовують РРО. Це визначено постановою КМУ «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» від 29.09.2010 р. № 878.

Відповідну інформацію необхідно врахувати й платникам податків, у яких виник обов’язок застосовувати РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року.
Зауважимо, що з початку дії воєнного стану податківці Закарпатської області зафіксували факти відсутності можливості розрахуватись банківською платіжною карткою у 20-ти суб’єктів господарювання.

Варто зазначити, що відмова у безготівковому розрахунку за придбані товари та надані послуги виступає порушенням вимог законодавства і тягне за собою накладення штрафу на
фізичну особу – підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дія, передбачена частиною першою цієї статті, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Податківці звертають увагу, що громадяни можуть інформувати Головне управління ДПС у Закарпатській області про виявлені порушення у сфері роздрібної торгівлі:

– відмови суб’єктами господарювання щодо можливості розрахунків за придбані товари (послуги) платіжною карткою;
– незастосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків за продаж підакцизної продукції;
– продажу алкогольних напоїв, у разі заборони такого продажу місцевою адміністрацією, під час дії воєнного стану тощо;
– інші порушення.

Номер телефону, за якими можна повідомити про виявлені порушення: 0508652377.

ДПС у Закарпатській області

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу:
Залишіть коментар