Не рівні умови: як закарпатським виноробам конкурувати з іноземними? (ВІДЕО)

З 2021 року Україна зобов’язана скасувати імпортні мита на ряд товарів з Європейського Союзу, включаючи вино.

Як зазначено в угоді про асоціацію України з ЄС, обнулення повинно відбутися протягом семирічного періоду з моменту підписання договору. Чимало українських виноробів вже заявляють про неспроможність конкурувати з закордонними, через низьку державну підтримку. І справді, з тими в кого в пляшці щонайменше 50% дотацій змагатися непросто, але можливо, кажуть експерти. Експерти додають, що українське вино за багатьма параметрами не лише не поступається іноземному, а й краще.

На жаль, при виборі вина, наші співвітчизники більше уваги звертають на пляшку та етикетку.

Окрім того, закордонне нерідко для українців синонім якісного. Проте так воно не є. Тобто йде свідомий обман споживача, де на етикетці іноземною мовою зазначено напій на основі вина, а в перекладі, чомусь, ігристе вино. При виборі вина також варто пам’ятати, що якісний напій не може коштувати 50 грн.

Хочеться наголосити, що в Україні, і на Закарпатті зокрема, є чимало конкурентоздатних виноробних підприємств. І з нового року їм буде доволі складно втриматися на ринку. Проте можливо. До цього може долучитися кожен громадянин нашої країни, просто купуючи українське.

Відправ другу:
Залишіть коментар