НАТО проведе серію навчаннь у відповідь на загрози зі сходу та півдня

НАТО у червні проведе серію з чотирьох навчань, три з яких відбудуться на території Польщі.
Про це інформує верховне командування об’єднаних ЗС НАТО в Європі (SHAPE), передає власний кореспондент Укрінформу в РП.

Nato
Йдеться, зокрема, про навчання “Noble Jump” (Шляхетний стрибок), “Baltops”, навчання “Saber Strike” (Удар шаблею) (усі на території Польщі та акваторії Балтійського моря – ред.), а також навчання “Trident Joust” на півдні Європи, які об’єднано під загальною назвою “Allied Shiled” (Союзницький щит).
“Загалом в навчаннях візьме участь близько 15 тис. військовослужбовців з 19-ти країн НАТО і трьох країн-партнерів. Усі ці навчання є оборонними і є частиною заходів, які здійснило НАТО у відповідь на виклики на півдні та сході (Європи – ред.)”,- зазначають у SHAPE.
Навчання будуть спрямовані на підвищення кооперації і готовності до дій серед країн НАТО та країн-партнерів.
Зокрема, навчання “Noble Jump” відбудеться з 10 по 21 червня на полігоні Жагань (південний захід Польщі) і в ньому візьмуть участь близько 2,1 тис. військовослужбовців з дев’яти країн НАТО.
У навчанні “Baltops”, які триватимуть з 5 по 20 червня у Балтійському морі та Польщі, візьмуть участь близько 5,6 тис. військовослужбовців з 17-ти країн НАТО та трьох країн-партнерів – Фінляндії, Швеції та Грузії. У навчанні передбачається участь 40 кораблів та американських стратегічних бомбардувальників B-52.
У навчаннях “Saber Strike”, які триватимуть з 8 по 20 червня у Польщі на полігоні Дравсько Поморорське (північ країни), а також на території балтійських країн, візьмуть участь близько 6 тис. військовослужбовців з 11-ти країн НАТО.
У командно-штабних навчаннях “Trident Joust”, що відбудуться 17-28 червня на територіях Румунії, Болгарії та Італії візьме участь 1,5 тис. військовослужбовців.

Відправ другу:
Залишіть коментар