Наслідки підтоплення на Ужгородщині (ФОТО, ВІДЕО)

25 січня після зливових дощів підтопило кілька мікрорайонів обласного центру та села поблизу Ужгорода.

Через сильний дощ в Ужгороді підтопило вулиці та подвір’я приватних будинків.

Як розповів журналістам “Суспільне Закарпаття” Владислав Любка, який мешкає у мікрорайоні Доманинці, підвал у його будинку затоплює п’ять-шість разів на рік.

“Усадка, дика сирість, стіни сиріють. Тріщини з’явилися, — сказав чоловік. — От латаю. Останні п’ять-шість років тут у мене були тріщини. Я зробив ремонт, сітку поклали — поки що тріщини нема. Але будуть, якщо підвал буде у воді. Овочі, картоплю, мушу виносити, тому що змокне і зігниє, а це все коштує гроші”.

Показав город, повністю залитий водою. Розповів: посаджено дерева, виноград, цибулю, часник, полуницю. Владислав Любка сказав: якщо будуть морози, все пропаде.

“Тому перспектив щось тут садити інше немає ніяких. Ще дерева якісь ростуть, сливка якась”, — сказав чоловік.

На вулиці Канальній у мікрорайоні Доманинці підтоплює понад 25 дворів, — каже Вадим Франчук, який тут мешкає. Розповідає: така ситуація тут майже 20 років, після злив вода не спадає до тижня.

“Ми неодноразово зверталися, писали до міської ради про цю проблему, затоплює підвали, будинки у людей. У двох будинках взагалі вода на кухні стоїть. Меблі псуються. До нас приходять і кажуть, що треба щось робити — і нічого не роблять”, — каже Вадим Франчук.

Прессекретарка Лариса Подоляк повідомила, що ситуацію прокоментують 27 січня.

Під час дощів 25 січня підтопило й інші райони Ужгорода. Зокрема, вулицю Грушевського, також Садову у мікрорайоні Горяни, Новодоманинську, Шишкіна, Оноківську, Єрмака та інші, — розповіла речниця ДСНС Закарпаття Наталія Батир. Рятувальники відкачували воду і в с. Глибоке Баранинської громади на Ужгородщині.

“Спричинено це все захаращеністю та засміченістю водовідвідної системи, — сказала речниця ДСНС у Закарпатській області Наталія Батир. — Тобто поруч із придворовою територією є канава чи водовідвідна мережа: вона засмічена, подекуди люди й самі не дуже розчищають ці канави, й коли піднімається рівень води, грунтові води починають підтоплювати. Воді нема, куди сходити”.

Загалом за минулу добу, каже речниця, через сильні опади підтопило 33 двори в обласному центрі та Ужгородському районі.

Відправ другу:
Залишіть коментар