Нардепи готують закон для захисту заробітчан від аферистів-посередників (ВІДЕО)

Вітчизняний ринок переповнений пропозиціями різних компаній, які обіцяють за гроші знайти роботу в країнах ЄС. Часто за такими оголошеннями ховаються шахраї, які просто «кидають» довірливих претендентів.

«Шахраї, які пропонують роботу в країнах ЄС із високим рівнем заробітної плати, беруть наперед гроші за свої послуги і потім зникають. Побороти це явище можна тільки забороною брати гроші з претендентів, оскільки в усіх країнах ЄС за послуги посередників платить роботодавець, для якого шукають працівників. Саме такий механізм повинен діяти і в Україні», – пояснює президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойников.

Щоб захистити заробітчан, нардепи готують відповідний закон №2365, який вже зареєстрували у Верховній Раді.

Автори нового закону ставлять перед собою мету – перемогти шахрайство у сфері пошуку роботи за кордоном. А саме заборонити кандидатам оплачувати послуги фірм для пошуку рекрутів – ця ноша переходить на плечі роботодавців.

Проєкт закону, пропонує відразу кілька важливих нововведень: Агентство не братиме гроші з претендента. Всі витрати бере на себе роботодавець, який і шукає людину; якщо ж компанія спробує вимагати гроші, то її оштрафують – від 34 до 50 тисяч гривень; компанія-посередник зобов’язана надати трудовий договір зрозумілою для працівника мовою.

Також вона повинна надати договір про співпрацю з потенційним роботодавцем; посередник зобов’язаний розповісти здобувачу абсолютно всю необхідну інформацію – формат майбутньої роботи, умови проживання, наявність будь-яких міжнародних договорів між Україною та країною перебування; у ситуації, коли здобувач приїздить на місце роботи, а умови не відповідають його очікуванням – то він не зобов’язаний там працювати.

Відправ другу:
Залишіть коментар