Нападників на Марш жінок у 2018 році звільнили від покарання

В Ужгороді звільнили від покарання нападників, які у 2018 році облили учасниць Маршу 8 березня у місті червоною фарбою. Обвинувачених у справі не змогли притягнути до відповідальності, оскільки сплив термін.
Про це повідомила адвокатка Оксана Гузь.

За її словами, 5 березня суд звільнив від кримінальної відповідальності обвинувачених у нападі на учасниць Маршу жінок у 2018 році, оскільки спливли терміни для їх притягнення. Однак станом на 10 березня повний текст ухвали суду адвокати так і не отримали.

8 березня 2018 року в Ужгороді проводилася акція присвячена Міжнародному дню за права жінок. Учасниці акції розгорнули плакати в рамках акції проти насильства над жінками. Тоді до активісток підбігли невідомі дівчата, облили їх фарбою, розкидали листівки та почали тікати.

Постраждалих учасниць акції забрала швидка для надання допомоги. Одна учасниця акції отримала хімічні опіки очей від фарби, іншим пошкодили одяг.

На місці інциденту одразу поліція затримала шістьох людей, четверо з яких були молоді жінки.

Розслідування у цій справі тривало до вересня 2018 року, а справу кваліфікували за ч.2 ст. 296 (Хуліганство), ч.1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян) та ст.170 (Перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій) КК України.

Вже у листопаді слідчі повідомили про завершення розслідування. За словами адвокатки, лише тоді потерпілим стало відомо, що справу перекваліфікували та передали до суду за ч.1 ст.125 КК України (легке тілесне ушкодження). Слідчий суддя пізніше скасував поставу слідчого про зміну кваліфікації справи, однак на той час її вже передали до суду.

За словами Оксани Гузь, саме така кваліфікація дала змогу відправити справу до суду за статтею, яка передбачає менший термін покарання, а термін притягнення до відповідальності склав всього 2 роки з дня вчинення злочину.

«Фактично, суд приймаючи саме таке рішення в рамках закону, порушив право потерпілих на справедливий судовий розгляд, на встановлення реальних обставин злочину і розуміння того, що злочинці будуть притягнуті до відповідальності саме за той злочин, який було ними вчинено», ㅡ сказала вона.

Відправ другу:
Залишіть коментар