На Закарпатті за чотири місяці зафіксовано 19 нових випадків інфікування ВІЛ

За 4 місяці 2015 року в Закарпатській області зареєстровано 19 нових випадків інфікування ВІЛ. Діагноз СНІД встановлено 10 особам.
Віл
Такі дані навів днями керівник Центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Іван Миронюк, пише Кarpatnews.in.ua.

За даними Центру, серед уперше виявлених ВІЛ-інфікованих осіб статевим шляхом при гетеросексуальних стосунках захворіли 68,4% (13 осіб), парентеральний шлях при ін’єкційному введенні наркотиків зафіксований у чотирьох випадках, двоє діток інфікувалися від матерів.

А загалом показники поширеності ВІЛ-інфекції/СНІДу в Закарпатській області залишаються найнижчими в Україні. Станом на 1 квітня 2015-го цей показник у краї склав 29,4 на 100 тисяч населення проти 322,4 на 100 тисяч по Україні. Традиційно найбільш ураженими епідемією є східні та південні регіони України.

Поширеність же ВІЛ-інфекції на Закарпатті є значно нижчою навіть порівняно з сусідніми регіонами – Івано-Франківською, Львівською та Чернівецькою областями. Усього станом на 1 травня 2015-го на диспансерному обліку в області перебувають 385 ВІЛ-інфікованих осіб, із них 93 – хворі на СНІД. Антиретровірусну терапію отримує 161 особа, з яких 153 дорослих та 8 дітей.

Відправ другу:
Залишіть коментар