На Закарпатті з початку року надійшло 77 млн грн акцизного податку від продажу алкоголю та тютюну


За перше півріччя 2020 року до місцевих скарбниць Закарпаття платниками податків сплачено понад 77,7 млн грн акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів. Про це інформують в Головному управлінні ДПС в Закарпатській області.

Також за вказаний період суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території нашої області, придбали 4023 ліцензій, зокрема:

– на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 2381;

– на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 1642;

– на право роздрібної торгівлі пальним 51 ліцензію та 326 ліцензій на право зберігання пального.

Варто зазначити, що за січень-червень 2020 року до місцевого бюджету від ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами мобілізовано понад 9 млн гривень. Від ліцензування пального – 831,4 тис. гривень.

Нагадаємо, з кожної одиниці проданої алкогольної продукції чи тютюнового виробу п’ять відсотків акцизного податку надходять до скарбниці міста, або об’єднаної територіальної громади. При цьому, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у фіскальному чеку окремим рядком. Якщо немає чеку – податок не сплачено, і відповідно не наповнюється бюджет. Тому, рекомендуємо покупцям завжди вимагати у продавця фіскальний чек за товар, який не лише доводить факт продажу, а й гарантує захист прав споживачів від фальсифікованої продукції.

Відділ комунікацій
ГУ ДПС у Закарпатській області

Відправ другу:
Залишіть коментар