На Закарпатті впроваджується система «Custody Records», яка гарантуватиме ще більший захист прав людини

18 листопада, на нараді під головуванням начальника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області Ярослава Колесника, за участі керівника Управління дотримання прав людини Національної поліції Руслана Горяченка, обговорили готовність Закарпаття запровадити систему «Custody Records».

До кінця року планується впровадження її у трьох підрозділах Головного управління Національної поліції в Закарпатській області: в Ужгороді, Хусті та Тячеві.

Сама система «Custody Records» є інструментом електронної фіксації перебування затриманих під контролем поліції. Фіксація буде розпочинатися з моменту фактичного затримання людини, доставлення у підрозділ поліції, ізолятор тимчасового тримання та перебування там до конвоювання в слідчий ізолятор.

Крім цього, таке перебування в правоохоронних органах передбачатиме можливість спілкування зі спеціалістами центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги та інспекторами з дотримання прав людини. Це дає можливість захистити права не лише затриманих, але й правоохоронців, адже система завжди буде важливим доказом законних дій працівників поліції.

Система «Custody Records» вже показує високу ефективність у роботі іноземних колег-поліцейських.

Варто відзначити, що окрім відеофаксації, формуватиметься і досьє затриманої особи. Це дасть можливість вираховувати всі проблемні моменти та можливі ризики у поведінці особи.

«Територіальні підрозділи поліції мають активізувати зусилля щодо масштабування системи автоматизованого обліку дій із затриманими особами, що, як наслідок, слугуватиме підвищенню рівня довіри населення до Національної поліції України, мінімізації кількості скарг громадян», – зазначив начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України полковник поліції Руслан Горяченко.

Відділ комунікації поліції Закарпатської області

Відправ другу:
Залишіть коментар