На Закарпатті складено 17 протоколів на винних у порушенні виборчого законодавства

За всіма заявами та повідомленнями про можливі порушення виборчого законодавства поліція проводить ретельні перевірки. На винних осіб складено 17 адмінпротоколів.

 

Поліція Закарпаття продовжує ретельно відслідковувати ситуацію в області щодо дотримання виборчого законодавства. Так, станом на 28 березня до правоохоронців надійшло 108 заяв і повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства.

Найчастіше ці звернення стосуються відсутності в агітаційних матеріалах відомостей про тираж та осіб, відповідальних за їх випуск. Згідно з виборчим законодавством, друковані матеріали повинні містити, зокрема, інформацію про замовника продукції та відомості про установу, що здійснила друк. Інакше це вважається адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 212-13 КУпАП (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск).

Усі звернення розглянуті та прийнято відповідні рішення. На правопорушників складено 17 адмінпротоколів. Ці матеріали скеровано до суду, частину з них уже розглянуто й прийнято рішення.

Також область відвідали 7 кандидатів у Президенти України. Під час їхніх зустрічей з виборцями близько 1600 поліцейських забезпечували охорону громадського порядку. Порушень під час таких зустрічей кандидатів не допущено.

Поліція Закарпаття наголошує на необхідності дотримання вимог законодавства під час виборчого процесу. Нагадуємо, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Зокрема, за підкуп виборців (ст.160 Кримінального кодексу України), за перешкоджання здійсненню виборчого права (ст.157 Кримінального кодексу України), за неправомірне використання виборчих бюлетенів, фальсифікації під час підрахунку голосів (ст.158 ККУ), за порушення таємниці голосування (ст.159 ККУ) тощо.

Поліція Закарпаття й надалі відслідковуватиме передвиборну ситуацію в краї й зробить все можливе і передбачене законом, аби вибори на Закарпатті пройшли в правовому полі. Водночас правоохоронці залишаються поза політикою і не втручатимуться у сам процес виборів.

Закликаємо громадян повідомляти про всі можливі порушення виборчого законодавства на оперативну лінію «102».


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)

Відправ другу:
Залишіть коментар