На Закарпатті розпочали вакцинувати другою дозою щеплення проти COVID-19

Відповідно до рекомендацій закарпатці, котрі одними з перших вакцинувались проти COVID-19, отримали другу дозу вакцини AstraZeneca – через 12 тижнів після першого щеплення.

Про це повідомляють в пресцентрі Закарпатської ОДА.

Для цього в області зарезервовано резервовано більше 800 доз вакцини AstraZeneca-SKBio, для осіб, котрі отримали перше щеплення в період від 25 лютого до 11 березня.

Вакцини AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca/Covishield мають однаковий склад і технологію виробництва. Тому якщо людина отримала першу дозу вакциною Covishield, то друга доза може бути AstraZeneca-SKBio.

«Наша вакцинальна кампанія стартувала 25 лютого. Тоді працювала одна мобільна бригада, і ми робили по 30-40 щеплень на день. Зараз в середньому робимо по 800 щеплень за день. Сьогодні ревакцинацію вакциною AstraZeneca-SKBio починаємо у тому ж закладі, де стартувала вакцинальна кампанія – в Обласній клінічній інфекційній лікарні. Для цього ми зарезервували понад 800 доз із партії, яку отримали у середині квітня», – зазначила головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик.

Перший вакцинований на Закарпатті, лікар-інфекціоніст Степан Карабиньош першим отримав і другу дозу щеплення.

«Почуваю себе добре, як і після першого щеплення. За цей час, на щастя, не хворів. Хочу зазначити для всіх, що вакцинуватись потрібно, але кожен повинен усвідомити, що вакцина – не титановий щит. Ви можете захворіти, але перенесете недугу значно легше, без клінічних проявів», – прокоментував Степан Карабиньош.

Ті, хто отримав обидві дози від COVID-19, можуть отримати свідоцтво, що підтверджує цей факт.

Відправ другу:
Залишіть коментар