На Закарпатті ймовірний сильний землетрус - активізувалася зона Вранча

Такої активізації землетрусів закарпатці не пригадують давно за останні дві доби жителі краю дев’ять разів відчули коливання землі. Більшість епіцентрів землетрусів знаходилися в сусідньому з Закарпаттям Марамурешському повіті та місті Сату –Маре в Румунії один епіцентр на території села Теребля Тячівського району.
Зона вранча
Румунські сейсмологи, які не один десяток років спостерігають за сейсмічною активність так званої “зони Вранча” не виключають ймовірність сильного землетрусу, який зачепить і Закарпаття.

Довідка:

Зона Вранча, розташована на ділянці стикування Південних (Румунія) та Східних (Українських) Карпат. В її межах осередки землетрусів розташовані в консолідованій корі, а також у верхній мантії на глибинах 80-160 км. Найбільшу небезпеку становлять такі, що виникають на великих глибинах. Вони спричиняють струси ґрунтів до 8-9 балів в епіцентрі в Румунії, Болгарії, Молдові. Глибокофокусність землетрусів зони Вранча обумовлює їх слабке затухання з відстанню, тому що більша частина України перебуває в 4-6-бальній ділянці впливу цієї зони. У ХХ ст. в зоні Вранча сталося 30 землетрусів з магнітудою 6,5 балів. Катастрофічні землетруси у 1940 та 1977 роках мали магнітуду 7. Південно-західна частина України, що підпадає під безпосередній вплив зони Вранча, потенційно може бути віднесена до 8-бальної зони.

Відправ другу:
Залишіть коментар