На Закарпатті дорожники зводять ще одну підпірну стіну

На Закарпатті погодні умови дозволяють почати роботи з влаштування верхової підпірної стінки на Н-09.

Дорога, що з’єднує три області, Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів має чи не найбільшу кількість підпірних стінок. Тут розташована найдовша в Україні рукотворна конструкція, що захищає дорожнє полотно від річки Тиса, завдовжки 1,6 км.

Між селами Луг та Ділове, Рахівського району починаємо зводити другу по протяжності стінку на ділянці км 143+074 – км 143+900. Роботи є частиною проєкту поточного середнього ремонту на ділянці Н-09 км 123 – 151, який включає влаштування чималої кількості верхових і низових підпірних стінок, загальна вартість якого 800 млн грн.

Висота цієї конструкції, яка буде зведена з монолітного бетону, – 3 метри, довжина – 826 метрів. Підготовчі роботи як от вирубка чагарників та вибирання ґрунту на укосі земполотна, тривають.

Це складна для дорожників ділянка: через великий кут нахилу, є ризик обвалу земполотна із непередбачуваними наслідками. Тому земля вибирається невеликими секціями по 10 та 20 метрів. Далі заливка фундаменту та монтаж опалубки також відбуватиметься секційно.

Роботи проводить підрядник ПБС.
Ще одна специфіка будівельних робіт полягає у тому, що обабіч цієї ділянки Н-09 – прикордонна система, оскільки на іншому березі Тиси – країна ЄС.

Орієнтовна дата закінчення робіт із зведення підпірної стінки – весна 2021 року.

Відправ другу:
Залишіть коментар