На закарпатських кордонах митники фіксують значну кількість порушень митного законодавства

Напередодні новорічно-різдвяних свят на закарпатських кордонах митники фіксують значну кількість порушень митного законодавства, що й недивно, з огляду на збільшений пасажиро- та трнаспортний потік з країн Євросоюзу в Україну. Адже, зазвичай, у цей час повертаються багато співвітчизників, які перебували в країнах Євросоюзу – хто на заробітках, хто в приватних справах, хто в інших цілях, інформують на сторінці Закарпатської митниці.

Відтак, почастішали випадки незаконного ввезення на митну територію України не лише різних товарів, а й продуктів харчування, алкогольних напоїв тощо.

Тож, Закарпатська митниця нагадує про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів, алкогольних і тютюнових виробів.

Громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях із розрахунку на одну особу:
– 200 сигарет або 50 сигар чи 250 г тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 г;
– 5 л пива, 2 л вина, 1 л міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.

Алкогольні напої та тютюнові вироби незалежно від їх кількості не звільняються від оподаткування митними платежами, якщо особа, яка ввозить їх на митну територію України, була відсутня в Україні менш ніж 24 години.

Громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

– в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, – у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кг, кожного найменування на одну особу;
– без упаковки-у кількості, що не перевищує 2 кг кожного найменування на одну особу;
– без упаковки – неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу;
– харчові продукти вагою до 10 кг в упаковці виробника, що надходять на адресу громадян у міжнародних поштових або експрес-відправленнях.

Не підлягають переміщенню на митну територію України в несупроводжуваному багажі продукти харчування без упаковки виробника.

Під час ввезення громадянами на митну територію України зазначених харчових продуктів здійснюється їх декларування (шляхом вчинення дій, усно або письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митниці).

Відправ другу:
Залишіть коментар