На власному досвіді: Степан Карабіньош розповів про самопочуття після вакцинації CoviShield

Лікар обласної інфекційної лікарні Степан Карабиньош – перший, хто отримав вакцину від COVID-19 на Закарпатті.

Нагадаємо, 14,5 тисяч доз вакцини індійського виробництва Oxford/AstraZeneca (CoviShield) в область доставили 25 лютого. Того ж дня в краї зробили щеплення першим десятьом працівникам обласної інфекційної лікарні. Через годину після щеплення Стапан Карабиньош розказав, що все пройшло типово і почувається добре.

Кореспонденти Суспільного Закарпаття поспілкувались із лікарем-інфекціоністом наступного дня після вакцинації та розпитали про його досвід та деталі про вакцину.

– Як почуваєтесь? Чи є якісь реакції на вакцину?

У мене все окей. Я почуваю себе задовільно. У мене не було ніяких проявів. Трошечки відчувається місце введення. Але мені здається, це нормальна реакція і в мене боліло більше після вакцинації від дифтерії і гепатиту B. У моїх колег дехто відмітив підвищення температури до 38 градусів. У більшості вона пройшла за 24 години. Тобто приблизно 15-16 година наступного дня. У декого вона зберігається, але це теж типова реакція на вірусні вакцини. Тому що це є реакція імунітету. Це типово. У мене був такий підйом температури після щеплення від грипу.

– Якою була реакція інших людей на той факт, що ви вакцинувались?

Мені написало стільки людей у фейсбуку, месенджері, вайбері. Всі цікавляться, чи я живий. Смішно, що пишуть навіть люди, з якими я не спілкувався десятками років уже. І мені здається, це така наша ментальна риса: їм не цікаво як я, а їм цікаво, чи можна вакцинуватися і чи виживуть вони.

Той день був дуже сповнений емоціями. В понеділок цього тижня від COVID-19 помер мій дуже близький друг. І того дня я був на похованні вранці. Дізнався про вакцинацію, будучи на похованні. Я приїхав і емоційно ще не встиг навіть адаптуватися, як тут уже вакцинація, брифінг. І тому ввечері мені вже було навіть не до того, щоб комусь відписувати.

– Чи були якісь обмеження після вакцинації? Можливо треба було відпочивати?

Не було ніяких обмежень. І зараз не до обмежень. Цього тижня просто навала пацієнтів. У нас лікарня заповнена на 110%. Захворів рентген-лаборант, тому треба робити знімки. Було багато позаштатних моментів, які потрібно було вирішувати. І мені ще довелося сьогодні консультувати чотирьох пацієнтів, які лікуються вдома. День був насиченим. Немає часу на відпочинок.

– Коли починає діяти вакцина і виробляється імунітет?

В принципі імунітет виробляється вже одразу після введення. Вакцина потребує ще одного введення, як правило через 4 або 6 тижнів. Чим раніше вводиться друга доза, тим потужніший та стійкий вважається імунітет. Хоча в принципі це поки не встановлено. І ця вакцина лише проходить третю фазу клінічних досліджень. Тому відносно того, як надовго буде зберігатись цей імунітет – будемо сподіватися, що, як завжди, на 10 років. Адже здебільшого вакцинація дає захист на 10 років. Це не означає, що ми не будемо заражатися цією інфекцією. Але однозначно буде легший перебіг.

Так само, як це стосується будь-яких інших вірусних захворювань, як кір, грип. Це ж не означає, що перед вами титановий щит і він нічого не пропустить. Ви заражаєтесь цими хворобами. Але вони протікають фоново і ви не відчуваєте ніяких симптомів, або відчуваєте тільки легкі. Після введення другої дози вважається, що вона формує 95% імунітету. Тобто ефективність цієї вакцини 95%.

– Чому ви погодились на вакцинацію?

Друг і близька людина, який помер цього понеділка – лікар. І кількість лікарів, які захворіли і які загинули від COVID дуже велика. Ми перші, хто має з цим справу. Тому для мене важливо бути захищеним і знати, що навіть якщо я захворію, принаймні перебіг буде легшим.

Другий момент, чому я вважаю, що вакцинуватись потрібно: так само, як і колись була віспа та інші захворювання, їх вдалося подолати за рахунок щеплення. І чим більший буде колективний імунітет, тим стійкіше буде наша нація до цього інфекційного захворювання. Повірте, що дуже недешево лікуватися. Якщо пацієнт має легкий перебіг, то в середньому обійдеться близько кількох тисяч гривень. Лікування ускладнень COVID і пневмоніту коштує до 70, а то й 100 тисяч гривень. Є препарати, які коштують 50 тисяч гривень. Тому є два варіанти: можна себе захистити, а можна не захищати.

– Чи виникали у вас сумніви стосовно вакцинації конкретно препаратом CoviShield?

Якби був вибір… Обіцяють іншу вакцину. Та чи буде вона – ми не знаємо. Якщо AstraZeneca індійського виробництва є у мене ось тут у приміщенні – то я зроблю вибір на неї, а не чекатиму якусь гіпотетичну вакцину, яку мені обіцяють.

Відправ другу:
Залишіть коментар