На найдовшому маршруті Закарпатської області триває будівництво верхових та низових підпірних стінок (ФОТО)

Одразу 6 підпірних стінок муруємо на маршруті Н-09 Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів

На найдовшому маршруті області триває будівництво верхових та низових підпірних стінок, працюємо на ділянці між селами Луг та Ясіня. На карті.

Увага! На дорозі працює техніка, тому будьте уважні та обережні!

На км 143 зводимо верхову стінку, її довжина 826 метрів. Вона захищає дорожнє полотно від зсувів грунту.

На ділянці км 151+400 – 154+100 одразу три підпірні стінки у роботі. Тут розташована найвища стінка – 6 метрів, що доводилося будувати для захисту дороги від повені. Це красива, але дуже складна ділянка гірська маршруту: з одного боку високий берег 8-10 метрів, з іншого – крута гора.

Тривають роботи із влаштування низової підпірної стінки із габіонів.

На 187 км триває укріплення верхового укосу габіонами та вже влаштована під’їзна дорога для зведення низової підпірної стіни.

На 190 км влаштовуємо бандаж та фундамент низової підпірної стіни.

Дорога Н-09 Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів має чи не найбільшу кількість підпірних стінок. Тут розташована найдовша в Україні підпірна стінка, що захищає дорожнє полотно від річки Тиса, завдовжки 1,6 км

Підпірні стінки зменшують розмиви земляного полотна та стримують зсуви ґрунту, тому їх встановлюють вище і нижче дороги.

Ще один варіант укріплення – габіони – ящики з сітки, які наповнені камінням. Вони завдяки своїй пористій конструкції фактично гасять тиск течії. Габіони легше встановлювати, зокрема їх можна вбудувати, як у верхню стінку, так і у нижню. Габіони дешевші, їх можна монтувати локально, термін придатності – щонайменше 20 років.

Відправ другу:
Залишіть коментар