На МП "Тиса" черговий "улов": митники виявили старовинні картини та раритетні предмети (ФОТО)


Після гучних затримань на митному посту «Тиса» – не задекларованої солідної суми валюти понад 60 тис фунтів та прихованих 10 тисяч пачок сигарет з вилученням двох мікроавтобусів з тайниками, працівники управління запобігання та протидії контрабанді та порушенням митних правил Закарпатської митниці спільно з робочою групою посадових осіб Держмитслужби України, яка відряджена для проведення контрольних заходів в зоні діяльності митниці, виявили старовинні картини та раритетні вироби, які намагалися завезти з-за кордону без декларування та відповідних докуменів.

Повертаючись на мікроавтобусі в якості пасажира з португальського м.Лісабон, у зоні митного контролю водій вказав наявність не нових меблів та ламп. При усному опитуванні заперечив перевезення будь-яких інших товарів, які підлягають письмовому декларуванню. Позаяк митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Тож, митники перевірили, що насправді є в мікроавтобусі? Виявилося, що особистих речей пасажира, знаходяться незаявлені в митній декларації старовинні предмети вагою 51 кг. Зокрема: картина виконана на дереві з зображенням чоловіка зі списом в золотистій рамці, з написом “Jerard”; картина виконана на дереві з зображенням чоловіка зі шпагою в золотистій рамці, з написом “Jerard”; картина виконана на дереві з зображенням трьох жінок на фоні небес в золотистій рамці, з написом “Сот”; картина виконана на полотні з зображенням порту з човнами в нічний час в золотистій рамці, напис нерозбірливий; картина виконана на полотні з зображенням жінки в золотистій рамці, напис нерозбірливий; картина з елементами декорування у вигляді птаха та квітів в дерев’яній декоративній рамці; картина з елементами декорування у вигляді двох птахів та квітів в дерев’яній декоративній рамці (картини різних розмірів).

А також: бронзовий підсвічник для двох свічок з зображенням міфічної тварини; дзеркало в дерев’яній декоративній рамці у вигляді лицаря без видимих надписів; ваза фарфорова, з нерозбірливим написом на дні вази; 8 столових тарілок з зображенням квітів торгової марки «Gien», виробництва Франції; 5столових тарілок металевою окантовкою жовтого кольору з написом на дні «Elite France», виробництва Франції; ще 5 столових тарілок; статуетка з зображенням чоловіка, який тримає дитину кольору слонової кістки; настільний годинник механічний в дерев’яній основі.

Таким чином, пасажир свідомо не заявив за встановленою формою точних відомостей про переміщувані ним через митний кордон України товари, які в даній кількості підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України.

Вартість вилучених раритетів потребує додаткової оцінки із залученням спеціаліста-експерта.

Пресслужба Закарпатської митниці Держмитслужби

Відправ другу:
Залишіть коментар