На Міжгірщині знущаються над червонокнижним птахом

На Міжгірщині продовжують знущатися над птахами на поталу туристам, – повідомляє mukachevo.net

Раніше це були червонокнижні орли (підорлики).

У 2017 році активісти екологічного корпусу Львівщини спільно з активістами “Національного Корпусу” Закарпаття припинили цю “діяльність”. Після роз’яснювальної бесіди горе-фотографи добровільно передали орланів до Центру реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку.

Тепер йдеться про одну з найбільших птахів з родини совових в Україні і також занесену до Червоної книги – пугача. В Україні налічують всього близько 200 пар, з них близько 110 пар – на сході країни.

Пугача використовують для фотографування і тримають на прив’язі, у неволі, хоча це птах, який має жити на волі. Більшість туристів про це не знають і охоче фотографуються з пугачем за 100 гривень.

На проблему звернув увагу закарпатець Олександр Бокотей. Утім, як з’ясувалося, знущання над птахами біля Шипота відбувається вже багато років.

“У мене є декілька відповідей від Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, де вони “не бачать” цих фотошкуродерів, а ймовірно попереджають їх, коли їдуть на перевірку по зверненням. Треба знову писати, а головне на місці треба бути декільком людей, і відразу викликати поліцію і забирати птаха”, – зазначає захисниця тварин Наталія Вишневська.

І наводить приклад відписки державної служби, відповіді від Державної екологічна інспекції у Закарпатській області від 07.04.2020:
«За інформацією наданою ДП «Міжгірське лісове господарство» на території об’єкту природно-заповідного фонду «Водоспад Шипіт» в Ізківському лісництві знаходження та використання диких птахів в комерційних цілях не здійснюється».

Відправ другу:
Залишіть коментар