На кордоні з Польщею затримали 150 кг контрабандного бурштину

У Львівській області на пункті пропуску “Шегині” прикордонники затримали 150 кг бурштину. Про це сьогодні, 31 липня, повідомив прес-центр Державної прикордонної служби.
Бурштин
“У пункті пропуску правоохоронці звернули увагу на два автомобілі, іноземної реєстрації, що прямували на виїзд з України по смузі руху “зелений коридор”. За кермом транспортних засобів перебували громадяни України, мешканці Львівської області”, – йдеться у повідомленні.

Під час візуального огляду було виявлено, що багажні відділи обох автівок завантажені поліетиленовими пакунками, ймовірно з тим самим камінням. З метою перевірки їх спрямували на додатковий огляд у спеціальний павільйон пункту пропуску.

У результаті огляду спільною прикордонно-митною групою було зафіксовано факт незаконного вивезення з України майже 150 кг необробленого каміння бурштину. Наразі тривають заходи документування та встановлення всіх обставин даного правопорушення.

Варто зазначити, в Україні почастішали спроби контрабанди бурштину. У зв’язку з цим президент Петро Порошенко вимагає від силовиків затримати організаторів незаконного видобутку бурштину.

Міністерство екології та природних ресурсів у разі відсутності позитивних результатів з легалізації видобутку бурштину не виключає можливості запровадження особливого режиму діяльності на територіях, де ведеться його незаконний видобуток.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пропонував терміново вжити пакет законопроектів, які допоможуть боротися з несанкціонованим видобутком бурштину, через яку Україна щодня втрачає не менш як мільйон доларів.

У середині липня Міністерство екології та природних ресурсів України повідомило, що відкликає всі дозволи на видобуток бурштину, які були видані в 2015 році. У відомстві зазначили, що ліцензії видаватися не будуть на час розробки прозорого механізму регулювання діяльності з видобутку та реалізації бурштину.

22 липня віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський доручив Мінекології та Державній службі геології та надр розробити зміни до законодавства для вирішення проблеми нелегального видобутку бурштину в країні.

Віце-прем’єр наголосив на необхідності підготовки комплексної програми розвитку галузі видобутку бурштину, яка сприятиме розвитку регіону за рахунок легального і прозорого механізму використання надр.

За його словами, в цій сфері має працювати одне держпідприємство, яке здійснюватиме видобуток та реалізацію бурштину на внутрішньому і зовнішніх ринках.

Україна посідає друге місце у світі за запасами бурштину, при цьому вирізняється найвищим у світі відсотком бурштину ювелірної якості в покладах.

Відправ другу:
Залишіть коментар